Híreink

Jó tanuló, kiváló sportoló

2022.06.20.

A Vigadó nagytermében köszöntötte a város Jó tanuló, kiváló sportolóit és a 2021/2022-es tanév Diákolimpiai versenyeinek Diákolimpikonjait.

Díjazott magvetős diákok:

Sallai Dávid
Fekvenyomó Országos Diákolimpiai Döntő
IV. kcs. fiú 66 kg-os súlycsoportban: 5. helyezés
testnevelő Dávid Szilvia

Molnár Luca és Hulik Roxy
Tenisz Országos Diákolimpiai Döntő
III. kcs. leány „B” kategória: 2.összeállításban
testnevelő: Czirok Sándor Zoltán

Cseresznyés Petra
Úszás Országos Diákolimpiai Döntő
IV. kcs, leány „A” kategória   50 m hátúszás: 3.
IV. kcs. leány „A” kategória 100 m hátúszás: 4.
testnevelő: Dávid Szilvia

Oroján Csilla
Uszonyosúszás Országos Diákolimpiai Döntő
III. kcs.   50 m uszonyos pillangó „B” kategória: 1.
III. kcs.   50 m uszonyos gyors     „B” kategória: 1.
III. kcs. 100 m uszonyos gyors     „B" kategória: 1.
tetsnevelő: Nacsa Rita

Riskó Hanna
FODISZ általszervezett Úszás Országos Diákolimpiai Döntő
I.kcs. 50 m leány mellúszás: 1.
I.kcs. 50 m vegyes úszás:     1.
testnevelő: Nacsa Rita

Alberti Tamás
II.kcs. fiú 50 m mellúszás: 1.
II.kcs. fiú 50 m vegyes:      1.
testnevelést tanító tanító: Fodor Judit

Marton Anna Kata
II. kcs. leány 50 m mellúszás: 1.
II. kcs. leány 50 m vegyes:      1.
testnevelést tanító tanító: Fodor Judit

Gyula város Jó sportoló, kiváló tanuló elismerést Cseresznyés Petra kapott!

Szívből gratulálunk Nekik és felkészítőiknek!

Soli Deo Gloria

Országos Matekász

2022.06.15.

Uszonyosúszás Diákolimpia Országos Döntő

2022.06.06.

2022. június 5-én Gyöngyösön rendezték meg az Uszonyosúszás Diákolimpia Országos Döntőt a Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Búvár Szövetség rendezésében.
Iskolánkat Oroján Csilla 6.b osztályos tanuló, a Triton Sport Egyesület tagja képviselte. Csilla bátor versenyzéssel remek egyéni csúcsokat úszva a következő eredményeket érte el a III. kcs "B" kategóriában (nem igazolt uszonyos úszók):
50 m uszonyos pillangó úszás I.hely
50 m uszonyos     gyors úszás I.hely
100 m uszonyos   gyors úszás I.hely

Gratulálunk az elért eredményekhez! Köszönjük a felkészítő munkáját!

Úszás Diákolimpia Országos Döntőt

2022.06.02.

2022.május 27-28-án Budapesten a Tüske Uszodában rendezte meg a Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Úszó Szövetség az Úszás Diákolimpia Országos Döntőt "A"kategóriában. Iskolánkat Cseresznyés Petra 8.a osztályos tanuló,a Várfürdő Kft úszója képviselte. Petra ismét bizonyította tehetségét,felkészültségét. 50 m-es hátúszásban 3.helyezést,100 m-es hátúszásban 4.helyezést ért el az országos megmérettetésen.

Gratulálunk Neki és felkészítőinek!

Szeretethíd

2022.05.23.

Szeretethíd a Magvető Református Általános Iskolában és Óvodában

Istennek adunk hálát, hogy idén is bekapcsolódhatott intézményünk az országosan meghirdetett Szeretethíd programba. Gyermekeink örömmel, önkéntesen és lelkesen indultak szolgálni a Sióréti, majd a Fővárosi Idősek Otthonába. Nagy szeretettel és várakozással fogadták az idősek a fiatalokat. Mindezek után megleptünk és megajándékoztunk néhány gyülekezeti tagot is lelki üzenettel, énekkel. S mivel péntek volt, ami egyben „piaci nap” városunkban, szerettünk volna egy kis örömöt okozni az ott lévőknek. Éppen ezért a piac két bejáratánál megálltunk és zengedeztük az Isten szeretetéről szóló énekeket.
De nemcsak a „nagyok” szolgáltak ezen a napon, hanem intézményünk legkisebbjei is, az óvodások. Idős emberek mindennapjait vidámították meg énekes, verses szolgálatukkal.

Isten áldása volt a találkozásokon és igazán megtapasztaltuk a Példabeszédek könyve igazságát:

Az ajándékozó bővelkedik, és aki mást felüdít, maga is felüdül. (Péld 11,25)

Baráth Andrea
intézményi lelkész

Gyászolunk

2022.05.11.

Bendegúz NyelvÉSZ

2022.04.30.

Bendegúz nyelvÉSZ országos versenyének eredményei

2022.április 22-24. került megrendezésre a Bendegúz Akadémia nyelvÉSZ online versenyének országos fordulója.
A megyei fordulóban teljesített eredmények alapján Békés megyét és a Magvető Református Általános Iskolát a következő tanulók képviselték:

1.o Kecskés Áron
2.o Hack András Zétény
      Kiss Sándor
4.o Bakucz Panni
      Dalacsi Milán
      Majláth Olívia
      Poczik Lili
5.o Herdeló Bíborka
6.o Kiss Kamilla

A tanulók rutinos versenyzését bizonyítja, hogy hibátlan megoldást küldtek be vagy egy-esetleg két apró hibát ejtettek. Szép helytállásukért dicséret illeti őket.

Hibátlan feladatmegoldással országos 1. helyezett Hack András Zétény és Kiss Sándor 2.b osztályos tanulók, valamint Poczik Rózsa 4.b osztályos tanuló.

Gratulálunk a szép eredményhez!
SOLI DEO GLORIA!