Zrínyi Ilona Matematikaverseny - vármegyei forduló

2023.03.29.

Ebben a tanévben az eddigi hagyományoktól eltérő módon került megrendezésre a Zrínyi Ilona Matematikaverseny. November végén az iskolai fordulóban 24 matematikát kedvelő diákunk mérette meg magát, közülük 13 diákunk került be a februári vármegyei fordulóba.

Nagy örömünkre a díjátadó ünnepségre két magvetős diákunkat is meghívták: Selmeczi Júlia a 4.b osztályból 1. helyezett lett és ezzel a nagyszerű eredménnyel elérte, hogy ő képviselje vármegyénket az országos döntőben. Másik meghívott diákunk, Pocsay Levente a 6.a osztályból is kiváló eredménnyel büszkélkedhet, ő a 8. helyen végzett.

A csapatversenyen is szép eredmény született, a 4. évfolyamosok csapata 3. helyezést érte el. A csapat tagjai: Elek Ákos (4.a), Marton Anna Kata (4.b) és Selmeczi Júlia (4.b).

Minden tanítványunknak és felkészítő tanáraiknak szeretettel gratulálunk,
további sok sikert és eredményes versenyzést kívánunk!

Soli Deo Gloria!