Magvetős sikerek a Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen

2021.12.02.

Iskolánk tanulói az idén is kiemelkedő eredményeket értek el a november 12-én megrendezett Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulóján. A tizenöt résztvevő csapatból hét bekerült az első tíz helyezett közé. Istennek hála, két csapatunk megyei első helyezést ért el: a 7. osztályos SzivárványOn és a 8. osztályos A 4 NyelvÉsz elnevezésű csapat. Mindkét csapat meghívást kapott az országos döntőbe.
A verseny szervezői megyénként tanári fődíjat osztanak ki. A tanári fődíj odaítélésekor a felkészítő tanár versenyző diákjainak nagy számát és azok eredményességét veszik figyelembe.
Ezek alapján Békés megye tanári fődíját az idei tanévben iskolánk pedagógusa, Csordás Katalin kapta.

Az I. helyezett csapatok tagjai:
SzivárványOn: Borbély Fanni Krisztina (7. a), Geszner Sára (7. a), Hevesi Borka (7. a), Pataky Lídia Edit (7. a)
    Felkészítő tanár: Csordás Katalin
A 4 NyelvÉsz: Bondár Nikolett Ildikó (8. a), Jova Málna (8. a), Nagy Eszter (8. a), Nagy-Marton Maja (8. a)

További helyezettek:
7. hely 4. évf. Huncutkák: Gál Benett, Juhász Csenge, Kocsis Zoé, Medovarszki Sára.
   Felkészítő tanár: Herdelóné Pelok Boglárka
7. hely 5. évf. Birkalózok: Móricz Dániel, Pocsay Levente Gábor, Sallai Bence, Szommer Richárd.
   Felkészítő tanár: Turánné Bódi Beáta
8. hely 7. évf. Kisasszonyok: Barta Sára Ibolya, Ficzere Fruzsina, Mikulán Adél, Szőke Kata Panni.
   Felkészítő tanár: Csordás Katalin
9. hely 6. évf. Bolyai-sokk: Hack József Levente, Majláth Szófia, Oroján Csilla, Semlyényi Ádám Albert.
   Felkészítő tanár: Turánné Bódi Beáta
10. hely 7. évf. ABC gang: Bánhidi Ádám Benedek, Bánhidi Tamás Bendegúz, Kallós Ágnes, Kovács Hédi.
   Felkészítő tanár: Csordás Katalin

Szívből gratulálunk tanulóinknak és felkészítőiknek, sok sikert kívánunk a döntőn!