Látogatás a Zwack Technikumban

2022.04.08.

Iskolánk 2.a osztályos tanulói 2022. április 8-án a Békéscsabai SZC Zwack József Technikum és Szakképző Iskolába látogathattak el. Kovács Sándor tanár úr rutinos asszisztenciájával mutatta be a pék szakma szépségeit. Az iskolában szeretettel, Sacher-tortával, meleg kakaóval és friss brióssal vártak minket. A jóllakott kis csapat ezután munkához látott és elkészítette mindenki a maga briósát. A szorgos kis kezek sodorták, tekerték a tésztát, többféle elkészítési móddal is megismerkedtek. A kelesztés után még a kemencébe vetést is kipróbálhatták. A sülés után a saját készítésű briósokat meg is kóstolhatták, haza is vihették.
A briós elkészítése után a cukrász-, pincér-, szakács- és felszolgáló tanulókhoz is bekukkanthattunk.
A bolti eladók tanműhelye után kicsit visszautaztunk az időben, hiszen a Boltmúzeumnak köszönhetően egy régi szatócsboltban találhattuk magunkat, ahol rengeteg érdekes dologgal ismerkedhettünk meg.

Hálás szívvel köszönjük ezt a felejthetetlen élményt!