Fehérlófia

2022.03.20.

Iskolánk 5. évfolyamos diákjaival a Lázár Ervin Program keretében 2022. március 16-án a Békéscsabai Jókai Színházba látogattunk, ahol a Jókai Színház és a Viharsarok Táncszínház közös produkciójaként megtekinthettük a Fehérlófia című mesejátékot.
A Lázár Ervin Program egy nagyszerű kezdeményezés, hiszen a programnak az a célja, hogy az első osztálytól a nyolcadikig az ország összes iskolás gyereke eljusson az előadó-művészet különböző helyeire, például színházba.
Bár a Fehérlófia egy mesedarab, az alkotók igyekeztek úgy megalkotni, hogy minél szélesebb korosztály találja meg benne a mondanivalót. Vannak olyan jelenetek, amelyek a legkisebbeket varázsolhatja el, és vannak olyan táncos, dinamikus részek, amelyek szórakoztatóbbak és a kisiskolások számára lehetnek kedvesebbek.

Dávid Szilvia, Turánné Bódi Beáta of.