Cipősdoboz adomány

2023.12.19.

„A jótékonyságról és az adakozásról pedig el ne feledkezzetek…”
Zsid 13,16

Ismerős érzés, amikor egy szerettünk épp az ajándékát bontogatja, mi pedig izgatott örömmel várjuk, hogy milyen boldogságot okoz a meglepetésünk. Sokszor mi magunk is ugyanannyira örülünk az ajándéknak, mint az, aki kapta, hiszen az ő boldogságát látva mi is elégedettek vagyunk, elértük célunkat: boldogságot csempésztünk valaki életébe. Ugyanezt élhetjük át akkor is, amikor egy ismeretlennek készítünk karácsonyi meglepetést. Bár nem vagyunk jelen az ajándék kibontásakor, mégis ott vagyunk, hiszen a szeretetünket is becsomagoljuk az ajándékkal együtt.
2023 karácsonyán többen igyekeztünk szebbé azoknak a gyermekeknek az ünnepét, akik egyébként mástól nem kapnának ajándékot, sőt, a mindennapjaikat is nélkülözésben töltik. Felhívásunkra nagyon sok család készített cipősdoboz adományt, melyeket a mai napon át is adtunk Kiss Tamásnak, a Református Szeretetszolgálat képviselőjének, aki "tele" autóval indult, hogy mosolyt csaljon sok gyermek arcára.

Köszönjük szépen mindazok fáradozását, akik ebben az akcióban részt vettek. Isten áldja meg a jókedvű adakozókat!