2018.03.12.

Grimm testvérek nyomában

2018. február 15-én 7. alkalommal került megrendezésre a Göndöcs Benedek Középiskolában a Kreatív kalandtúra a Grimm testvérek nyomában elnevezésű megyei játékos vetélkedő. Idén a Galambbegy című mesét dolgozták fel. A résztvevők csoportokban, játékos akadályokon keresztül mutathatták meg kreativitásukat, és adhattak számot ismereteikről, képességeikről.
A hetedikesekből álló angolos csapatunk - Kovács Hanna 7/a, Mezei Virág 7/b, Mittag Réka 7/a, Timár Rebeka 7/b - III. helyen végzett, németeseink - Czirle Kata 7/a, Sárosi Boldizsár 7/a, Szabó Adrienn 7/a, Tar Ákos 7/a is szépen helyt álltak.

Bondárné Kricsmarik Ildikó

Szép Magyar Beszéd

2018.03.12.

Szép Magyar Beszéd Verseny

Az Oktatási Hivatal Békéscsabai Pedagógiai Oktatási Központja a Szép Magyar Beszéd Verseny Békés megyei fordulóját 2018. február 9-én tartotta 2 korcsoportban.
Az iskolai fordulóból továbbjutott tanulóink:

5-6. évfolyam: Nagy Dóra (6/a) példásan helyt állt,
7-8. évfolyam: Székács Márk (8/a) I. lett, így képviselheti iskolánkat és városunkat a regionális döntőn Kisújszálláson 2018 áprilisában. Turánné Bódi Beáta

2018.03.07.

Wass Albert Országos Vers- és Prózamondó Verseny

A törökszentmiklósi Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda idén február 23-án hetedik alkalommal
rendezte meg a Wass Albert Országos Vers- és Prózamondó Versenyt, azzal a céllal, hogy a gyermekek Wass Albert művein keresztül megismerjék és megértsék az anyaországtól elszakított, emigrációba kényszerült magyarság sorsát, és ezzel nemzeti öntudatuk erősödjön. Az erdélyi író az egyetemes magyar kultúra terjesztésében szerzett érdemeket, a műveit a
hazaszeretet, a keresztyén értékek képviselete jellemzi.
Tanulóink a következő szép eredményekkel tértek haza:
4. évfolyam: Polgár Zoé V. helyezés
5. évfolyam: Kallós Eszter I. helyezés
6. évfolyam: Lipcsei Emese VII. helyezés
7. évfolyam: Elek Petra IV. helyezés
8. évfolyam: Puj Gergő VI.helyezés

Gratulálunk a gyermekeknek és felkészítőiknek, nem feledve, hogy Soli Deo gloria!

Bolyais sikerek

2018.02.24.

A Bolyai Természettudományos Csapatverseny a természetismeret, biológia, kémia, fizika, földrajz tantárgyak anyagára épül. Magvetős diákjaink a 6. és 8. évfolyamosok versenyébe neveztek. A HUNNIA - DÉL (Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és Jász-Nagykun-Szolnok megye) körzetben 6-dikosaink az előkelő II. helyezést érték el, a 8. osztályosok I. helyezést értek el. Számukra az országos döntőben folytatódik a verseny! Gratulálunk tanulóinknak és felkészítőiknek a kiváló eredményekhez! Soli Deo Gloria!
6. évfolyamosok: Látkóczki Lilla, Ilyés Luca,Lipcsei Emese, Szappanos Katalin
8. évfolyamosok: Perlaki Réka, Herdeló Csongor, Székács Kristóf, Székács Márk

Zenei Ki Mit Tud?

2018.02.14.

2018. február 7-én a Zenei Ki Mit Tud?-on zeneiskolás növendékeink szórakoztathatták társaikat immár harmadik éve. A jeles esemény nyitásaként Baráth Andrea lelkészasszony vezetésével - egy közös áhítattal kezdték az örömzenés délutánt, amelyet a növendékek előadásai követtek. A furulyán, hegedűn és zongorán játszó nebulók mellett voltak, akik dalokkal készültek a zenei eseményre. A legkülönlegesebb előadások azok voltak, amelyekben több hangszer szólalt meg egyszerre. A tudásukat előadó gyermekek emlékplakettet és egy kis finomságot vehettek át.