2018.11.23.

Simonyi Imre Emlékverseny

18. alkalommal rendezték meg a Simonyi Imre Emlékversenyt a gyulai Karácsonyi János Katolikus Gimnáziumban versmondás, versírás, versillusztráció és fotó kategóriában. Iskolánkat Freiberger István 7/b osztályos tanuló képviselte versmondásban 7. évfolyamon, aki az I. helyen végzett.

2018.11.20.

Családi Közlekedési Verseny

2018.11.20.

November 14-én 10. alkalommal került megrendezésre 12 csapat részvételével a Családi Közlekedési Verseny. A már hagyományosnak számító KRESZ tesztlapon kívül, elméleti és ügyességi próbák megoldásával a gyerekek és a szülők egymást segítve, élményekkel és tudással is gazdagodva töltöttek el egy kellemes délutánt.

A Gyulai Rendőrkapitányság részéről érkező Farkas Miklós rendőr nemcsak a zsűrizésben segített, de mindenképpen emelte a verseny nívóját.

Ezúton is köszönjük Kolysza Zoltán rendőrkapitánynak és Lipcsei Csaba vállalkozónak a díjakhoz való felajánlásokat.

Dobogósaink:
I.Mester család
II.Ügyes csapat
III. Lángoló ész

Minden versenyző csapatnak ezúton is gratulálunk és bízunk abban, hogy jövőre ismét találkozunk.

Révászné Nagy Gabriella
Virághné Nagy Boglárka
szervező pedagógusok

2018.11.15.

Herdelóné Pelok Boglárka tanítónő elismerése

2018. október 27-én Debrecenben a Tiszántúli Református Egyházkerület Elnöksége a köznevelés területén végzett magas színvonalú, kiemelkedően eredményes munkájáért, valamint a református hagyományok és értékek megőrzésének, továbbvitelének érdekében huzamos időn át kifejtett tevékenységének elismeréseként oklevelet adományozott Herdelóné Pelok Boglárka tanítónőnek.

A magyar nyelv napja

2018.11.15.

A magyar nyelv napja

Először ünnepeltük meg Gyula városában élőzene kíséretében a magyar nyelv napját. A Vigadóban összesereglett mintegy négyszáz ovis és iskolás verseket és dalokat hallgathatott meg, majd elszavalhatta kórusban Dsida Jenő Az én dalom című költeményét.

November 13-án azt ünnepeljük, hogy 174 évvel ezelőtt, 1844-ben Ferdinánd magyar király ezen a napon szentesítette a magyar nyelv hivatalossá tételének okiratát. A magyar Országgyűlés ekkor nyilvánította 2011-ben a magyar nyelv napjává november 13-át, és tette lehetővé, hogy évente egyszer a közfigyelem ráirányuljon az anyanyelvünkre, amely kulturális örökségünk és nemzeti identitásunk alapját képezi.
Idén a Pernahajder Campbell gyulai zenekar segített a szervezőknek abban, hogy a költészet a muzsikaszó útján is eljusson a legfiatalabbakhoz. Elsőként Arany János Letészem a lantot című verse csendült fel, szavalatként és zeneműként, aztán Baracsi István Úgy lesz, ahogy lesz című szerzeménye, Petőfi Sándortól pedig a Szeptember végén. A műsort egy kőrománc zárta, amit szintén Baracsi István dalszövegeiből válogattak be a Pernahajder Campbell ünnepi repertoárjába. Iskolánkat egy 6. évfolyamosokból álló csoport képviselte.
Forrás: gyula http://www.gyulatelevizio.hu/2018/11/13/kozos-szavalas-a-magyar-nyelv-napjan

Rajzpályázat

Schriffert Zille 6.a osztályos tanuló 11-14 éves kategóriában országos 1. helyezést ért el az UNICEF Magyarország "Ha lehetne egy kívánságom..." című rajzpályázatán.
November 20-a 1989 óta a gyermekek jogainak világnapja.Ebből az alkalomból hirdette meg az UNICEF Magyarország alkotópályázatát 7-18 éves gyermekek számára.Céljuk a pályázattal kettős, egyrészt hogy felhívják a figyelmet a világ nehéz sorsú gyermekeinek helyzetére; másrészt, hogy hallassák a hangjukat az őket érintő ügyekben, és rávilágítsanak arra, felelősséggel gondolnak a jövőre.