Zrínyi Ilona matematikaverseny

2018.03.20.

Áldást, békességet!

Február 16-án került megrendezésre - a Dürer Albert Általános Iskolában - a XXIX. Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei fordulója, melyen iskolánk 38 tanulója vett részt. A díjkiosztó ünnepséget március 7-én rendezték meg, ahová minden évfolyamról az első 15 helyezett diákot hívták meg, iskolánkból 3 tanulót: Herdeló Csongort a 8.b osztályból, Székács Kristófot és Székács Márkot a 8.a osztályból.
Nagy örömmel vettük tudomásul, hogy Márk megyei 3. helyezést ért el, Kristóf megyei 5. és Csongi megyei 9. helyezett lett. Ők hárman a nyolcadik évfolyamosok versenyében csapatban, immár 3. éve, megyei 1. helyezettek lettek.
Több diákunk teljesítménye is megközelítette azt, hogy meghívást kapjon a díjkiosztó ünnepségre, őket is szeretném kiemelni:
Timár Rebeka a 7.b osztályból 17.
Perlaki Réka a 8.a osztályból 19.
Pataky Lídia a 3.a osztályból 22.
Ilyés Luca a 6.b osztályból 28. és
Látkóczki Lilla a 6.b osztályból 31. lett.

Gratuláció illet ezért minden versenyző diákunkat és felkészítő tanárukat! Tudva azt, hogy egyedül Istené a dicsőség.

Iskolába hívogató

Multimédiás Bibliaismereti és Prezentációs Verseny

2018.03.12.

2018. március 2-án a XII. Szentesi Multimédiás Bibliaismereti és Prezentációs Versenyen 4 diákunk indult. A református iskolákban és a református hittant tanulók számára egy komplex, informatikai vetélkedést rendeztek, melyen 2 fős csapatok indulhattak. A református hit- és erkölcstan órákon elsajátított ismeretek mellett, az informatikai tudásukat is alkalmazniuk kellett a kreatív feladatok megoldásánál. Baráth Salamon, Schreyer József 6/a II., illetve Mezei Virág, Győrfi Márton 7/b II. helyezést értek el.
Schriffertné Szigeti Judit

Tavaszváró játéknap

2018.03.12.

Idén másodízben szerveztük meg a Tavaszváró játéknapot 2018. február 23-án. Cél az volt, hogy felszabadultan töltsünk el egymással egy napot, ahol a diákok a tanáraikkal játszhatnak. Vidámsággal a hosszú téli napok is gyorsabban telnek. A természet ébredésére várva, foglalkozások várták diákjainkat.
A játékot mindenki szereti. Azon túl, hogy remek szórakozás, igazán hasznos is. A gyerekek ezen keresztül ismerik meg önmagukat és az őket körülvevő világot. Önállóságra neveli a őket, magabiztosabbá teszi és fejleszti szociális készségeiket is. Élénkíti a képzelő erejüket, valamint segíti az alapvető és a finommotoros készségeik fejlődését is.
Az első három tanórát a szaktanárok, tantárgyaiknak megfelelően, rendhagyó módon valósították meg. Ezt követően tantermeket „játszó szobákká” alakítottuk át, és ebéd után követően indulhatott a délután. A felsős tanulók egyénileg, de csapatokban is látogathatták a különböző – ügyességi vagy szellemi – színtereket. A legeredményesebb csapatok díjazásban részesültek.
Lehetőség nyílt Xbox segítségével bowlingozni, rendelkezésre állt Brainbox terem, kialakítottunk helyet a társasjátékoknak, a Magyarország kvíz-nek. Továbbá: sakk és Rubik-kocka, valamint ’1 perc és nyersz’. Vendégünk volt a Mi egy Másért Alapítvány. Az ő jóvoltukból bővült az iskolai repertoár. Az alsó tagozatosok vidám napjáról a tanítónők, osztály kereteken belül gondoskodtak. A Szülők Iskolai Közössége szendviccsel és fánkkal járult hozzá a nap sikeréhez. A jövő tanévben is szeretnénk hasonló napot tartani.
Pesti-Gurmai Klára

Zsoltár-és népdaléneklő verseny

2018.03.12.

2018. február 21-én bonyolítottuk le a Béres Ferencről elnevezett zsoltár-és népdaléneklő verseny házi fordulóját 1-8. évfolyamig összesen 106 tanulóval. Az indulóknak egy református énekeskönyvi zsoltárt és egy népdalt kellett elénekelniük. Az évfolyamonkénti első helyezett diákok képviselhetik iskolánkat 2018. március 23-án, Budapesten, az országos megmérettetésen.

1. évfolyam
 különdíj: Kovács Botond 1/b, Szatmári Hanna 1/b, Papp Cézár 1/a,