Tinta Könyvkiadó Könyvtárfejlesztési Pályázat

2018.03.27.

A Tinta Könyvkiadó Könyvtárfejlesztési Pályázatán iskolánk 50%-os támogatással könyveket és szótárakat nyert. A kiadványok segítik a mindennapi iskolai munkát és a versenyfelkészítést.

Tenisz verseny

Tavaszváró tenisz verseny

A Magvető Református Általános Iskola és Óvoda, valamint a gyulai Tenisz Szabadidő Sport Klub rendezésében idén első alkalommal mérhették össze tudásukat városunk teniszpalántái. A Christián László Városi sporttelep fedett pályáin 4 korosztályban versenyeztek a gyerekek. A rendezők jóvoltából minden nevező banánt, csokoládét, üdítőt kapott még a verseny előtt, a díjazásnál pedig a Gyulasport Nonprofit Kft.-nek köszönhetően éremmel és oklevéllel gazdagodtak a kis sportolók. A Tavaszváró verseny remélhetőleg hagyománnyá válik, hiszen mindenki jó élményekkel térhetett haza.

Eredmények:

Piros pálya leányok: 2. Oroján Csilla 3. Tóth Zóra és Juhász Anna

narancs pálya leányok: 1. Hulik Roxy

zöld pálya leányok: 1. Kovács Hédi

L12 igazoltak: 1. Kovács Hédi

Béres Ferenc Országos Református Éneklő Verseny

2018.03.27.

„Énekeljetek az Úrnak, áldjátok nevét, napról, napra hirdessétek szabadítását! „
Zsolt 96:2

A Budapest-Fasori Református Kollégium Julianna Általános Iskolája idén is megrendezte a Béres Ferenc Országos Református Éneklő Versenyt, 2018. március 23-án.
A versenyen iskolánkból évfolyamonként 1-1 tanuló vett részt.
Az egyéni versenyre 3 kötelező énekkel (1 genfi zsoltár, 1 dicséret és 1 népdal egyik versszakával) és 1 szabadon választott népdallal – lehetőleg Szabolcs-Szatmár megyéből – (min. 2 versszakkal) kellett felkészülni.
Diákjaink a következő eredményeket érték el:
1. évfolyam Bodó Sára ezüst minősítés
2. évfolyam Brenyán-Tokai Szilvia arany minősítés
3. évfolyam Borbély Fanni arany minősítés
4. évfolyam Cséffán Csenge arany minősítés
5. évfolyam Breznyán-Tokai György arany minősítés és II. helyezés
6. évfolyam Solymoskövi Krisztofer ezüst minősítés
7. évfolyam Timár Rebeka arany minősítés és II. helyezés
8. évfolyam Keresztes Lili bronz minősítés

A verseny napján a programok között szerepelt a versenyző gyermekekből összeállt alkalmi kórus, amely élmény-éneklésre vonult ki a Városligetbe.
Ismét eredményes, élményekben gazdag napot töltöttünk el Budapesten.

2018.03.23.

Vers- és prózamondó versenyen mérték össze tudásukat a magvetősök

A legjobbak a városi megmérettetésen is megmutathatják képességeiket
A Magvető Református Általános Iskola március 21-én rendezte meg felső tagozatos tanulói számára a vers- és prózamondó verseny iskolai fordulóját. Mintegy hatvan tanuló mutatta meg tudását a legügyesebb előadók versenyén.

– Már több mint tíz év óta biztosítunk lehetőséget és alkalmat minden tavasszal, hogy egy-egy irodalmi művet tolmácsolhassanak a diákok – mondta el lapunknak Turánné Bódi Beáta.

– Az értékelést végző zsűritagok alsós, illetve felsős pedagógusaink, akik a következő szempontok alapján hozták meg döntésüket: a vers és prózaválasztás, az érthető, tiszta beszéd, a vers megértése, átélése és a megfelelő előadásmód – részletezte.

A verseny közös énekléssel indult, majd a prózák és versek előadása után az elbírálás évfolyamonként történt, ami a városi fordulóra jelentett továbbjutást a legjobbaknak. A diákok magyar szerzőktől válogathattak, és – mint kiderült – idén a mai kortárs költők művei voltak a legnépszerűbbek.

Forrás: Gyulai Hírlap

Zöldülj, fordulj!

2018.03.23.

A Körösök völgye Natúrpark Zöldülj, Fordulj! vándorkiállítása látogatott el hozzánk környezeti szemléletformáló témanapot tartva alsós diákjaink számára. A gyermekek érthető módon, interaktív bemutatón keresztül ötleteket, tanácsokat, kaptak hétköznapjaink "zöldítéséhez.Gyümölcslevet, zöldségeket, helyi termékeket is kóstolhattak a délelőtt folyamán. Nagyon áldásos programon vehettünk részt. Köszönet a Natúrpark munkatársainak!