Országos magyar verseny

2018.05.28.

2018. április 20-án a Miskolc-Diósgyőri Református Általános Iskola és Óvoda immár XIII. alkalommal hirdette meg országos magyar versenyét, melyen tanulóink először indultak versmondásban és komplex nyelvtani feladatok megoldásában.
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulója ihlette a témaválasztást. A verseny fő gondolata: „Hazám, hazám, te mindenem!”.

Versenyző diákjaink és eredményük:
 a komplex magyar nyelvi feladatok megoldásában:
3. évfolyamon Pataky Lídia Edit (3/a) V., 4. évfolyamon Bondár Nikolett Ildikó (4/a) II.
6. évfolyamon Látkóczki Lilla (6/b) VI., 8. évfolyamon Székács Márk (8/a) I. lett.
 versmondásban 2 vers előadásával:
6. évfolyamon Freiberger István László (6/b) III. helyezést ért el.

Német versenyek

2018.05.28.

2018. május 24-én Vésztő-Mágoron iskolánk két 4. évfolyamos csapattal vett részt a Fedezzük fel Vésztőt! elnevezésű megyei német nyelvű versenyen.
A csapatok és a csapattagok:
Deutsche Amazons: Aradszky Anna (4/b), Cséffán Csenge (4/a), Varga Lilla (4/a)
JOCSEBO- Gruppe: Cseresznyés Petra (4/a), Jova Málna (4/a), Bondár Nikolett ( 4/a)

A 29 felső évfolyamos csapatból gyermekeink osztott III. helyen végeztek.

4. évfolyamos csapatunk 2018. április 19-én lehetőséget kapott, hogy a gyulai Németvárosi Óvodában előadhassa a Piroska és a farkas című mesét. Az előadás után a Spiel und Spass Wettbewerb elnevezésű versenyen:
a 7. évfolyamosok kategóriájában III. helyezést ért el: Bondár Nikolett Ildikó, Cseresznyés Petra, Jova Málna (4/a), IV. helyen végzett: Aradszki Anna (4/b), Cséffán Csenge, Varga Lilla (4.a).

2018.05.28.

Környezet- , természetismereti- és biológia versenyek

2018. április 13-án Békéscsabán zajlott a Kaán Károly Országos Környezet- és Természetismereti Verseny megyei fordulója, melyen Szappanos Katalin (6/b) indult, és a VII. helyen végzett.

A Herman Ottó Kárpát-medencei biológia verseny megyei fordulójára 2018. április 14-én került sor Békéscsabán. Polyák Tamás (7/b) évfolyamában VII. lett, szépen helyt állt még Keresztes Lili (8/a), Tyukodi László Sebestyén (8/a).

„Velünk az Isten!" Országos Bibliaismereti Verseny

2018.05.17.

Idén már 21. alkalommal rendezték meg a „Velünk az Isten!" Országos Bibliaismereti Versenyt a Kecskeméti Református Általános Iskolában 2018. április 6-án és 7-én. Az ország 16 iskolájának 25 csapata - összesen 125 gyerek és az őket kísérő mintegy 30 pedagógus - érkezett a ’hírös’ városba. A kétnapos megmérettetésen a diákok írásban és szóban is számot adhattak arról, mennyire ismerik a Bibliát. A rendezvény színfoltját a péntek délután jelentette, amikor színpadi előadásban jelenítették meg az Ó- és Újszövetség történeteit a gyermekek. Szabadidejükben pedig megismerkedhettek Kecskemét nevezetességeivel. Iskolánk 2 korcsoportban képviseltette magát az alábbi eredményekkel:
 II. kcs. tagjai: Baráth Timóteus, Bondár Nikolett Ildikó, Cséffán Csenge, Nagy Eszter,
Varga Lilla (4/a) - II. helyezés
 III. kcs. tagjai: Baráth Salamon (6/a), Csordás Orsolya Csenge (5/b), Kallós Eszter (5/a),
Lipcsei Emese Csilla (6/b), Nagy Mária Valéria (6/b) - III. helyezés
 A színdarabban nyújtott teljesítményéért dicsérő oklevélben részesült:
Kallós Eszter és Csordás Orsolya Csenge.

Nemzetközi Kenguru matematika verseny

2018.05.04.

Március 20-án, iskolánk 37 kis matematikusa vett részt a Nemzetközi Kenguru matematika versenyen. A megmérettetésen minden tanuló saját iskolájában írta meg a versenydolgozatot, amely eredménye alapján állapították meg a megyei illetve az országos helyezéseket. A sok gyakorlás és a befektetett energia eredményeként ismét nagyon szépen teljesítettek diákjaink.

A megyei versenyen
3. helyezettek lettek: Timár Marcell az 5.a osztályból, és Székács Márk a 8.b osztályból,
5. helyezést ért el Herdeló Csongor a 8.b osztályból,
7. helyezettek lettek: Freiberger István a 6.b osztályból, és Székács Kristóf a 8.a osztályból,
8. helyezést ért el Jakus Zétény a 6.b osztályból,
10. helyezettek lettek Egri Zsombor a 6.b osztályból és Timár Rebeka a 7.b osztályból
és
13. helyezett lett Mihály Márk az 5.a osztályból.

Szintén nagyon szép eredményt értek el: Bánhidi Ádám és Bánhidi Tamás a 3.b osztályból, illetve Látkóczki Lilla a 6.b osztályból.
Úgy gondolom, hogy minden diákunk igyekezett legjobb tudása szerint helytállni. Mindannyiuknak gratulálunk, további eredményes versenyzést kívánunk!