2018.12.03.

XII. Polgár Lajos Emlékverseny

December 1-én Békésen ismét megrendezésre került a Polgár Lajos Emlékverseny, melynek a Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium adott otthont immáron 12. alkalommal, tisztelegve ezzel egykori igazgatója emlékének.
Eddig soha nem látott létszámban jelentkeztek tanulók erre a rangos versenyre. Iskolánkból idén 15 tanulónk versenyezhetett. Dicséret illeti Timár Marcellt, Freiberger István Lászlót, és Formanek Ákost, akik nagyon szép eredményeket értek el matematikából, valamint Szappanos Katalint, aki a természetismeret szekcióban szerepelt ügyesen.

Matematikából az 5. évfolyamosok versenyében 3. helyezett lett Baráth Timóteus.
A matematika szekció tanulóiról tudni kell, hogy amellett, hogy ők voltak a legnagyobb létszámban e versenyen, közöttük nagyon sok matematika szakos gyermek is volt, akik emelt óraszámban tanulják a matematikát, így tanulóink szép eredményeire különösképpen büszkék vagyunk.

Németes csapatunk az előkelő 3 helyet szerezte meg. A csapat tagjai: Balázs Orsolya, Dévényi Áron és Szatmári Emma Dóra 7 évfolyamos tanulók voltak.
Stir Katalin rajzával, amelyen a magvető példázatát örökítette meg 2. helyet szerzett.
Az angol szekció Los Angeles témakörben versenyzett, ahol még a kéttannyelvű iskolákból érkezett gyermekek között is meg tudták szerezni az első helyet. A csapat tagjai: Mezei Virág, Mittag Réka és Timár Rebeka 8.évfolyamos tanulók voltak.

Történelem szekcióban Ilyés Luca,Izsó Balázs valamint Poczik Rózsa csapata versenyzett, ők  szintén a képzeletbeli dobogó 1. fokára állhattak. A zsűri elnöke Seres István kelet-kutató, értékelésében elmondta, hogy a tanulóink nemcsak a feladatok megoldásakor szerezték meg a legtöbb pontot, hanem Mátyás könyvtáráról szóló előadásukkal is kimagasló teljesítményt nyújtottak.

Minden versenyzőnek és felkészítő tanáruknak gratulálunk!

Hunyadi 560

Hunyadi 560- történelemverseny

Hunyadi Mátyás királlyá választásának 560. évfordulóján iskolánk megyei történelemversenyt rendezett.

Az ősz folyamán hirdettük e versenyt, amelyre 4 fős csapatok küldték be az előzetes feladatokat szerte a megyéből. Ez egy totó-jellegű tesztből és egy iniciálé-rajzolásból állt. A 8 legjobb csapatot visszahívtuk a döntő fordulóra, melyet 2018. november 23-án rendeztünk meg. Mindegyik csapat nagyon szépen szerepelt, ezúttal is köszönjük a részvételüket!

Köszönettel tartozunk Dr. Görgényi Ernőnek, Gyula város polgármesterének, aki versenyünk fővédnöke volt, valamint Dr. Erdész Ádámnak, a Békés Megyei Levéltár igazgatójának; Cseresznyés János történésznek, és Hajdu Zoltán János történelemtanárnak, akik versenyünk zsűritagjai voltak.

Versenyünkről szóló videókat az alábbi linkeken megtekinthetik:

www.mediaklikk.hu/video/hunyadi-560/

www.gyulatelevizio.hu/2018/11/29/8-csapat-jutott-dontobe-a-hunyadi-560-elnevezesu-tortenelemversenyen/

Az eredmények az alábbi táblázatból megtekinthetőek:

Czirok Sándor Zoltán és Vizlendvay-Veres Krisztina

szervezők

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

2018.11.23.

2018. november 9-én a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulóján Gyulán - a Gyulai Implom József Általános Iskola 5. Sz. Általános Iskola és Sportiskola Tagintézményének szervezésében - iskolánk 16 csapata indult 62 fővel.
A verseny célja: segíteni a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat. Lehetőséget teremteni arra, hogy átéljék az ’együttgondolkodás’ örömét, és a logikus gondolkodás mellett készségeiket közvetlenül is bemutathassák diáktársaik előtt, eközben pedig összemérhessék tudásukat.
Tanulóink közül 4 csapat jutott - elért eredménye alapján - a legjobb 10 csapat közé:
3. évfolyamon:
Szuper csapat: Breznyán-Tokai Szilvia, Szelényi Hanna, Váradi Dorka IX.
Felkészítő tanár: Dr. Borbélyné Bihari Krisztina

A megyei forduló döntőjébe, azaz a legjobb 6-ba pedig 3 csapat, az ő eredményük:
5. évfolyamon:
Agymenők: Baráth Timóteus, Polgár Zoé, Rajniczer Luca, Varga Lilla III.
Felkészítő tanár: Csordás Katalin

A 4 NyelvÉsz: Bondár Nikolett, Jova Málna, Nagy Eszter, Nagy-Marton Maja V.
Felkészítő tanár: Csordás Katalin

7. évfolyamon:
Szóbányászok 3: Baráth Salamon, Látkóczki Lilla, Lipcsei Emese Csilla,
Nagy Mária Valéria I.
, ők képviselhetik iskolánkat és Békés megyét az országos fordulón 2018. december 8-án
Felkészítő tanár: Turánné Bódi Beáta

Simonyi Imre Emlékverseny

18. alkalommal rendezték meg a Simonyi Imre Emlékversenyt a gyulai Karácsonyi János Katolikus Gimnáziumban versmondás, versírás, versillusztráció és fotó kategóriában. Iskolánkat Freiberger István 7/b osztályos tanuló képviselte versmondásban 7. évfolyamon, aki az I. helyen végzett.

2018.11.20.