2018.01.14.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny- országos forduló

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulóján két csapatunk is I. helyezést ért el. A 4/a osztályosokból álló 4 NyelvÉsz csapat tagjai: Bondár Nikolett, Jova Málna, Nagy Eszter, Nagy-Marton Maja voltak. Ezzel az eredménnyel lehetőséget kaptak, hogy képviseljék Békés megyét a verseny országos fordulóján 2017. december 10-én Budapesten a Baár-Madas Református Gimnáziumban. A két részből álló megmérettetés írásbeli szakaszában a XII. helyezést értek el.
A hatodik évfolyamos diákjaink - Szóbányászok 2 elnevezésű csapat, tagjai: Baráth Salamon 6/a, Látkóczki Lilla 6/b, Lipcsei Emese Csilla 6/b, Nagy Mária Valéria 6/b - szintén meghívást kaptak Budapestre, ahol méltón helyt álltak.
Turánné Bódi Beáta

2018.01.14.

Tudásbajnokság pályázat

2017 szeptemberében a Tudásbajnokság pályázatot hirdetett "Tehetségtámogató Közösségi Díj" elnyerésére. Ennek feltétele az volt, hogy a teljes osztály legalább fele nevezzen a Tudásbajnokság internetes versenyére. Iskolánk 4/a osztályának immár másodjára sikerült nyerni.
A Tudásbajnokság másik pályázata "Osztálykönyvtár bővítésére" volt meghirdetve. Ezen azok az osztályok indulhattak, amelyekben legalább 5 tanuló részt vesz a Tudásbajnokság internetes versenyén. A magas részvételt, a kitartást és szorgalmat is díjazták, amikor 4/a osztályosainknak ( az osztályban a 21 gyermekből 14 érintett) ítélték oda a jutalmat: a 35.000 Ft értékű könyvcsomagot, mely a Könyvmolyképző Kiadó termékeinek, kiadványainak összeállításából állt.

Herdelóné Pelok Boglárka

Horváth János matematika verseny

Horváth János matematika verseny

Az Andrássy Gyula Gimnázium minden évben megrendezi a Horváth János matematika versenyt a 8. évfolyamos diákok számára. Iskolánkból Herdeló Csongor 8.b osztályos, Székács Kristóf és Székács Márk 8.a osztályos tanulók indultak a megmérettetésen.
Múlt héten, pénteken tartották meg az ünnepélyes díjkiosztót, amelyen kiderült, hogy holtversenyben mindhárman I. helyezettek lettek.
Gratulálunk a nagyon szép eredményükhöz és további eredményes versenyzést kívánunk nekik!

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulója

2017.12.21.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulóján két csapatunk is I. helyezést ért el. A 4/a osztályosokból álló 4 NyelvÉsz: Bondár Nikolett, Jova Málna, Nagy Eszter, Nagy-Marton Maja. Ezzel az eredménnyel lehetőséget kaptak, hogy képviseljék Békés megyét a verseny országos fordulóján 2017. december 10-én Budapesten. A két részből álló megmérettetés írásbeli szakaszában a XII. helyezést értek el. A hatodik évfolyamos diákjaink - Szóbányászok 2 elnevezésű csapat, tagjai: Baráth Salamon 6/a, Látkóczki Lilla 6/b, Lipcsei Emese Csilla 6/b, Nagy Mária Valéria 6/b - szintén meghívást kaptak az országos megmérettetésre, ahol méltón helyt álltak.

Culturing Round

2017.12.21.

A Gyulai Dürer Albert Általános Iskola 2017. december 15-én rendezte meg a Culturing Round elnevezésű angol nyelvű országismereti vetélkedőjét. A szervezők minden évben egy-egy angol nyelvű országot jelölnek ki, és annak történelmét, földrajzát, kultúráját, ünnepi szokásait, jeles napjait, mindennapi életét tárják fel városunk 7. osztályos tanulóiból álló csapatai segítségével. Az idén Skócia volt a feladat. A jó hangulatú vetélkedőn a 7 helyi általános iskola között - iskolánkat képviselő diákjaink az I. helyezést érték el: Elek Petra 7/a, Kiss Viktória 7/b, Mezei Virág 7/b, Timár Rebeka 7/b.