2017. március

2017.05.16.

Márciusi híreink

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny iskolai fordulójának eredményeként Székács Kristóf és Székács Márk 7/a osztályos tanulók jutottak be a megyei válogatóra. 2017. március 4-én Békéscsabán 20 tanuló mérhette össze helyesírási tudását a 7. évfolyamon, ahol Székács Kristóf a VIII., Székács Márk II. lett.

2017. február

2017.05.16.

Februári híreink

2017. február 17-én rendezték meg a XXVIII. Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulóját, melyen iskolánk 57 tanulója vett részt a Gyulai Dürer Albert Általános Iskolában. A komoly felkészülésnek meglett az eredménye. A 2017. március 4-én megrendezett díjkiosztó ünnepségre 6 diákunkat hívták meg.
Az iskola legjobb eredményét Kisvárdai Imre Gábor (8/b) érte el, aki III. helyen végzett. Herdeló Csongor (7/b) IV., Székács Márk (7/a) VII., Székács Kristóf (7/a) IX. lett. Ők hárman a hetedik évfolyamosok versenyében – csapatban - a megyei I. helyet érték el.
Az 5. évfolyamosok versengésében Ilyés Luca XIV. (5/b), a 6. évfolyamosok között Timár Rebeka XIV. (6/b). Több diákunk is kiválóan teljesített:
Bánhidi Ádám XXVI. (2/b), Pintér Petra XXI. (2/b), Schriffert Zille XXVII. (4/a), Látkóczki Lilla XXII. (5/b).
Az iskolák teljesítményét is értékelték az alapján, hogy diákjaik mennyire voltak eredményesek. E szerint a mi iskolánk a VI. helyen végzett a megye iskolái között.