2019.02.20.

IV. Stylus Szépírási Verseny

Február 22-én iskolánk 5 tanulója a vésztői Kis Bálint Református Általános Iskolában részt vett a IV. Stylus Szépírási Verseny döntőjén. Nagy örömünkre valamennyien díjazottak lettek. A következő szép eredmények születtek:
Bordé Sára Borbála 3.a osztályos tanuló III. helyezést,
Balogh Anna 5.a osztályos tanuló III. helyezést,
Látkóczki Lilla 7.b osztályos tanuló I. helyezést,
Varga Viktória 6.b osztályos tanuló II. helyezést,
Elek Petra 8.a osztályos tanuló II. helyezést ért el.

Szép munkáikhoz, eredményes szereplésükhöz gratulálunk, további sikereket kívánunk!

Hungarikumok

2019.02.20.

Ismét a megyei döntőben a Magvető csapata

A Hungarikumok című verseny immár második alkalommal kerül megrendezésre országos szinten, melynek első alakalommal iskolánk csapata nyerte meg járási, megyei, majd Kárpát-medenceifordulóit is. Ezek után nagy várakozással tekintett újonnan felállított csapatunk az idei megmérettetésre.

E verseny körzeti vetélkedőjét február 19-én rendezték meg Békés megye kincsei címmel, melyet hetedik osztályos tanulóink az általános iskolások kategóriájában meg is nyertek. A csapat tagjai: Baráth Salamon Ilyés Luca,Izsó Balázs és Nagy Dóra hetedik évfolyamos tanulók. Hálát adunk Istennek a győzelemért,és nagy izgalommal várjuk a megmérettetés megyei fordulóját.

Kép forrása:Békés Megyei Önkormányzat elnökének, Zalai Mihálynak facebook oldaláról

2019.02.14.

Megyei angol verseny

Iskolánk február 07-én a Göndöcs Benedek Középiskolában megyei angol vetélkedőn vett részt a következő eredményekkel:
Középmezőben végzett: Csordás Orsolya 6. b, Kiss Alexandra 6. b, Varga Viktória 6. b, Gál Rebeka 6.b
I. helyezést értek el: Schriffert Zille 6. a, Kallós Eszter 6. a, Tímár Marcell 6. a, Balázs Márk 6. a
Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő pedagógusoknak!

2019.02.14.

Kazinczy-eredmények
„Szép Magyar Beszéd” verseny
területi forduló

2019. február 1-jén zajlott a Békéscsabai Pedagógiai Oktatási Központ által szervezett „Szép Magyar Beszéd” verseny, közismert nevén Kazinczy-verseny területi fordulója a Békés Megyei Könyvtárban Békéscsabán.
Az iskolai forduló korcsoportonkénti I. helyezettjei, Csordás Orsolya Csenge (az 5-6. évfolyamból) és Timár Rebeka (a 7-8. évfolyamból) képviselték a Magvetőt a rangos megmérettetésen.
Csordás Orsolya Csenge ügyesen helytállt, Timár Rebeka pedig I. helyezést ért el, így meghívást kapott a regionális döntőre Kisújszállásra.
Gratulálunk tanulóinknak! Soli Deo gloria!

Tollaslabda

2019.02.11.

Tollaslabda diákolimpia megyei döntő
Gyula, 2019. február 9.

A Magvető Református Általános Iskola 10 tanulója, 2019. február 9-én tollaslabda megyei diákolimpiai döntőn vett részt, Békéscsabán. A népes mezőnyben több dobogós helyezés mellet, számos pontszerző helyet szereztünk, mellyel öregbítettük iskolánk hírnevét.

Eredmények:
I.kcs.: 2. Juhász Anna 3.b