I. Városi Darts verseny

2018.05.28.

2018. május 09-én rendezték meg városunkban az Esély Pedagógiai Központban az I. Városi Darts versenyt. Diákjaink fegyelmezetten, jó kedvűen versenyeztek ezen a délutánon és kiváló eredményeket értek el.

Iskolánkat a következő tanulók képviselték:

Kovács Hédi 3.b, Bánhidi Ádám Benedek 3.b, Bánhidi Tamás Bendegúz 3.b, Polgár Zoé 4.a, Varga Lilla 4.a, Schriffert Zille 5.a, Valki Martin 5.a, Kovács Krisztián 7.a, Formanek Ákos 7.a, Rákos Tamás 7.a, Krausz Tamás 7.b, Schriffert Bulcsú 7.b

A versenyen elért eredményeink:
Lányoknál:

Polgár Zoé 4.a I. helyezés
Schriffert Zille 5.a II. helyezés
Kovács Hédi 3.b III. helyezés

Fiúknál:

Bánhidi Tamás Bendegúz I. helyezés
Bánhidi Ádám Benedek III. helyezés

Lékó Ilona Környezetvédelmi Emlékverseny

2018.05.28.

2018. április 24-én a Gyulai Implom József Általános Iskola 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola Tagintézménye huszonkettedik alkalommal szervezte meg a Lékó Ilona Környezetvédelmi Emlékversenyt. A városi iskolák között 3 fős csapatunk az I. helyen végzett. A csapat tagjai: Herdeló Csongor (8/b), Székács Kristóf (8/a), Székács Márk (8/a).

Országos magyar verseny

2018.05.28.

2018. április 20-án a Miskolc-Diósgyőri Református Általános Iskola és Óvoda immár XIII. alkalommal hirdette meg országos magyar versenyét, melyen tanulóink először indultak versmondásban és komplex nyelvtani feladatok megoldásában.
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulója ihlette a témaválasztást. A verseny fő gondolata: „Hazám, hazám, te mindenem!”.

Versenyző diákjaink és eredményük:
 a komplex magyar nyelvi feladatok megoldásában:
3. évfolyamon Pataky Lídia Edit (3/a) V., 4. évfolyamon Bondár Nikolett Ildikó (4/a) II.
6. évfolyamon Látkóczki Lilla (6/b) VI., 8. évfolyamon Székács Márk (8/a) I. lett.
 versmondásban 2 vers előadásával:
6. évfolyamon Freiberger István László (6/b) III. helyezést ért el.

Német versenyek

2018.05.28.

2018. május 24-én Vésztő-Mágoron iskolánk két 4. évfolyamos csapattal vett részt a Fedezzük fel Vésztőt! elnevezésű megyei német nyelvű versenyen.
A csapatok és a csapattagok:
Deutsche Amazons: Aradszky Anna (4/b), Cséffán Csenge (4/a), Varga Lilla (4/a)
JOCSEBO- Gruppe: Cseresznyés Petra (4/a), Jova Málna (4/a), Bondár Nikolett ( 4/a)

A 29 felső évfolyamos csapatból gyermekeink osztott III. helyen végeztek.

4. évfolyamos csapatunk 2018. április 19-én lehetőséget kapott, hogy a gyulai Németvárosi Óvodában előadhassa a Piroska és a farkas című mesét. Az előadás után a Spiel und Spass Wettbewerb elnevezésű versenyen:
a 7. évfolyamosok kategóriájában III. helyezést ért el: Bondár Nikolett Ildikó, Cseresznyés Petra, Jova Málna (4/a), IV. helyen végzett: Aradszki Anna (4/b), Cséffán Csenge, Varga Lilla (4.a).

2018.05.28.

Környezet- , természetismereti- és biológia versenyek

2018. április 13-án Békéscsabán zajlott a Kaán Károly Országos Környezet- és Természetismereti Verseny megyei fordulója, melyen Szappanos Katalin (6/b) indult, és a VII. helyen végzett.

A Herman Ottó Kárpát-medencei biológia verseny megyei fordulójára 2018. április 14-én került sor Békéscsabán. Polyák Tamás (7/b) évfolyamában VII. lett, szépen helyt állt még Keresztes Lili (8/a), Tyukodi László Sebestyén (8/a).