„Velünk az Isten!" Országos Bibliaismereti Verseny

2018.05.17.

Idén már 21. alkalommal rendezték meg a „Velünk az Isten!" Országos Bibliaismereti Versenyt a Kecskeméti Református Általános Iskolában 2018. április 6-án és 7-én. Az ország 16 iskolájának 25 csapata - összesen 125 gyerek és az őket kísérő mintegy 30 pedagógus - érkezett a ’hírös’ városba. A kétnapos megmérettetésen a diákok írásban és szóban is számot adhattak arról, mennyire ismerik a Bibliát. A rendezvény színfoltját a péntek délután jelentette, amikor színpadi előadásban jelenítették meg az Ó- és Újszövetség történeteit a gyermekek. Szabadidejükben pedig megismerkedhettek Kecskemét nevezetességeivel. Iskolánk 2 korcsoportban képviseltette magát az alábbi eredményekkel:
 II. kcs. tagjai: Baráth Timóteus, Bondár Nikolett Ildikó, Cséffán Csenge, Nagy Eszter,
Varga Lilla (4/a) - II. helyezés
 III. kcs. tagjai: Baráth Salamon (6/a), Csordás Orsolya Csenge (5/b), Kallós Eszter (5/a),
Lipcsei Emese Csilla (6/b), Nagy Mária Valéria (6/b) - III. helyezés
 A színdarabban nyújtott teljesítményéért dicsérő oklevélben részesült:
Kallós Eszter és Csordás Orsolya Csenge.

Nemzetközi Kenguru matematika verseny

2018.05.04.

Március 20-án, iskolánk 37 kis matematikusa vett részt a Nemzetközi Kenguru matematika versenyen. A megmérettetésen minden tanuló saját iskolájában írta meg a versenydolgozatot, amely eredménye alapján állapították meg a megyei illetve az országos helyezéseket. A sok gyakorlás és a befektetett energia eredményeként ismét nagyon szépen teljesítettek diákjaink.

A megyei versenyen
3. helyezettek lettek: Timár Marcell az 5.a osztályból, és Székács Márk a 8.b osztályból,
5. helyezést ért el Herdeló Csongor a 8.b osztályból,
7. helyezettek lettek: Freiberger István a 6.b osztályból, és Székács Kristóf a 8.a osztályból,
8. helyezést ért el Jakus Zétény a 6.b osztályból,
10. helyezettek lettek Egri Zsombor a 6.b osztályból és Timár Rebeka a 7.b osztályból
és
13. helyezett lett Mihály Márk az 5.a osztályból.

Szintén nagyon szép eredményt értek el: Bánhidi Ádám és Bánhidi Tamás a 3.b osztályból, illetve Látkóczki Lilla a 6.b osztályból.
Úgy gondolom, hogy minden diákunk igyekezett legjobb tudása szerint helytállni. Mindannyiuknak gratulálunk, további eredményes versenyzést kívánunk!

2018.04.27.

Járási vers- és prózamondóverseny

Iskolánkat hatan képviselték a járási felsős vers- és prózamondó versenyen a Mogyoróssy János Városi Könyvtárban 2018. április 10-én és 11-én:

Versmondás kategóriában:
Perlaki Barnabás az 5/a-ból,
Freiberger István László a 6/b-ből,
Mittag Réka Mónika a 7/a-ból,
és Puj Gergő a 8/b-ből.

Prózamondásban:
Csordás Orsolya Csenge az 5/b-ből,
Lipcsei Emese Csilla a 6/b-ből.

A következő eredményekkel zártak:
Freiberger István II., Puj Gergő II.,
Csordás Orsolya III., Lipcsei Emese II
. helyezést ért el.

Kónya István alpolgármesternek köszönhetően a helyezést elért tanulók 5000 Ft értékű könyvutalványban is részesültek a kapott könyvjutalom mellett.

2018.04.17.

„Hazám, hazám, te mindenem!”

A Miskolc - Diósgyőri Református Általános Iskola és Óvoda immár XIII. alkalommal hirdette meg országos magyar versenyét, melyen iskolánk diákjai először indultak 2018. április 20-án versmondásban és komplex nyelvtani feladatok megoldásában. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulója ihlette a témaválasztást. A verseny fő gondolata: „Hazám, hazám, te mindenem!”.

Versenyző diákjaink:
komplex magyar nyelvi feladatok megoldásában:
3. évfolyamon Pataky Lídia Edit a 3/a-ból V.
4. évfolyamon Bondár Nikolett Ildikó a 4/a-ból II.
6. évfolyamon Látkóczki Lilla a 6/b-ből VI.
8. évfolyamon Székács Márk a 8/a-ból I.

versmondásban 2 vers előadásával:
6. évfolyamon Freiberger István László a 6/b-ből III. helyen végzett.
A diósgyőri vár szomszédságában kellemes, tartalmas, eredményes napot zárhattunk

Vers- és prózamondó verseny

2018.04.09.

2018. március 27-én rendeztük meg iskolánkban a vers- és prózamondó versenyt alsó tagozatos diákjainknak. 91 tanuló készült egy-egy irodalmi alkotás megtanulásával, melyet a zsűri évfolyamonként értékelt. Az alábbi eredmények születtek:

1. évfolyam:
II. hely: Baráth Timóteus 4.a, Nagy Eszter 4.a
III. hely: Rozek Petra 4.a, Bartha Boglárka 4.b

*****************

Kategóriánként, évfolyamonként az I. helyen végzett tanulók képviselték iskolánkat a Járási Vers- és Prózamondó versenyen, melyre április 6-án került sor a Mogyoróssy János Városi Könyvtárban. Valamennyi gyermekünk ügyesen helytállt, az alábbi eredmények születtek:
Vers: 2. évfolyam: II. hely: Majláth Szófia 2.b
3. évfolyam: I.hely: Borbély Fanni 3.a