Hívogató

2018.10.10.

2018.10.10.

Oktoberfest

Immár hatodik alkalommal rendeztük meg 2018. október 9-én a Magvető Református Általános Iskolában az Oktoberfest elnevezésű versenyt. Cél: a közösségépítés, a német hagyományok őrzése, megismertetése. A felső tagozatosok 3 fős csapatban versenyeztek, összesen 8 csapattal. Előzetes feladatként plakátot készítettek Gyula város nevezetességeiről, melyet a vetélkedőn bemutattak, majd az Oktoberfestről néztünk meg egy kisfilmet, melyhez kérdések is tartoztak. A délutánt egy keresztyén dallal és activity-vel zártuk.
Köszönjük szépen ezúttal is Gyula Város Német Nemzetiségi Önkormányzatának, azon belül is Mittag Mónikának, a verseny anyagi támogatásáért.
Eredmények:
I. helyezett: Aprikosen-Gruppe: Jova Málna 5.a, Cséffán Csenge 5. a, Varga Lilla 5.a
II. helyezett: Deutsche Amasons: Bondár Nikolett 5.a, Cseresznyés Petra 5.a, Aradszki Anna 5.b
III. helyezett: Deutschland 3.0: Sárosi Veronika 6.a, Szappanos Emma 6.a, Valki Martin 6.a

Bondárné Kricsmarik Ildikó és Orojánné Kis Csilla
szervezők

Mátyás Király Megyei Monda- és Mesemondó Verseny

2018.10.04.

Mátyás Király Megyei Monda- és Mesemondó Verseny

Hunyadi Mátyás születésének 575. és királlyá választásának 560. évfordulóján, Benedek Elek születésnapján, vagyis a magyar népmese napjához kapcsolódóan, szeptember 28-án rendezték meg idén 13. alkalommal a Mátyás Király Megyei Monda- és Mesemondó Versenyt a gyulai várban. A megmérettetésen tizenkét negyedikes és öt ötödikes diák mérte össze a tudását. Iskolánkat Pataky Lídia Edit 4.a osztályos tanuló képviselte, aki második helyezést ért el.

Révászné Nagy Gabriella

2018.10.03.

Duatlon megyei döntő
Gyula, 2018. október 2.

A Magvető Református Általános Iskola 2018. október 2-án duatlon megyei döntőn vett részt, a Göndöcs Benedek Középiskolában. Iskolánkat 16 tanulóval képviseltük a megyei döntőn, ahol a hideg idő ellenére nagyon szép eredményeket értek el tanulóink. Több dobogós helyezés mellet, számos pontszerző helyet szereztünk, mellyel öregbítettük iskolánk hírnevét.

III. kcs. leányok:
egyéni: 5. Schriffert Zille 6.a
7. Kallós Eszter 6.a
12. Galcsik Lilla6.a
III. kcs,. fiúk:
egyéni: 9. Medovarszki Máté 6.b
csapat: 5. Magvető Ref. Ált. Iskola (Medovarszki Máté 6.b, Balogh Zsolt 6.a, Mihály Márk 6.b)

IV. kcs. leányok:
egyéni: 6. Zielbauer Anna 7.a
7. Szappanos Katalin 7.b
12. Nagy Enikő 8.b

IV. kcs. fiúk:
egyéni: 1. Ticudeán Ábel 8.b
2. Kiss Gábor 8.b
13. Rácz Gergő 8.b

Atlétika eredmények

2018.10.02.

Atlétika Diákolimpia Ügyességi Csapatbajnokság
Megyei Döntő
Békéscsaba, 2018.szeptember 26.

Magasugrás

3. Magvető lány – Zielbauer Anna, Galcsik Lilla, Kallós Eszter, Látkóczki Lilla, Nagy Enikő
4. Magvető fiú – Sárosi Boldizsár, Kiss Gábor, Ticudeán Ábel, Medovarszki Máté, Rácz Gergő

Kislabdahajítás

5. Magvető fiú – Vondrácek Karl Charly, Ticudeán Ábel, Kiss Gábor, Rácz Gergő, Medovarszki Máté

10x200 m váltófutás

4. Magvető – Szabó Adrienn, Rácz Gergő, Nagy Enikő, Ticudeán Ábel, Galcsik Lilla, Medovarszki Máté,
Látlóczki Lilla, Kiss Gábor, Zielbauer Anna, Sárosi Boldizsár

Őszi atlétika verseny
Gyula, 2018. szeptember 18.

Eredmények:
III. kcs.(2006-2007-ben szül.) IV. kcs (2004-2005-ben szül.)
Magasugrás
3. Medovarszki Máté 6.b 3. Zielbauer Anna 7.a
4. Galcsik Lilla 6.a 3. Sárosi Boldizsár 8.a
8. Kallós Eszter 6.a