MAGVETŐ

Református Általános Iskola és Óvoda

Tudásbajnokság Tanulmányi Verseny

2019.06.05.

„Adj a bölcsnek, és még bölcsebb lesz,
tanítsd az igazat,
és ő gyarapítja tudását!”
(Példabeszédek könyve, 9. 9,)

 

Április 10-én került megrendezésre a Tudásbajnokság Tanulmányi Verseny Békés megyei fordulója.
A verseny különlegessége, sokszínűsége abban rejlik, hogy több tanulmányi területen is megmérettethetik tudásukat a versengeni vágyó tanulók.
Megtiszteltetés volt számunkra, hogy Békés megye egyik bázisiskolájának intézményünket kérték fel.
Közel 140 gyulai gyermeknek biztosítottuk a verseny lebonyolításához a helyszínt, a nyugodt versenyzéshez szükséges feltételeket.
A több helyszínen zajló, több száz tanulót megmozgató rangos megmérettetés eredményeinek összesítését követően, június 3-án a templomban került sor a helyezések végleges kihirdetésére és az oklevelek, jutalomkönyvek, érmek átadására.

(fotók)

 

Az összesített Békés megyei eredmények alapján:

Matematika tantárgyból:

A középmezőnyben végeztek és dicséretben részesültek:

Deák Sára 2.b, Baráth Johanna 3.a, Váradi Dorka 3.a, Kovács Botond 2.b, Majláth Szófia 3.b osztályos tanulók.

 

Elismerésben részesültek:

Móricz Dániel 2.a              11.hely
Török Jázmin 5.a              11.hely
Najem-Abed Károly 3.b    18.hely
Bánhidi Tamás 4.b            19.hely
Varga Attila 2.b                 20.hely

 

Oklevélben részesültek:

Dalacsi Milán 1.b              4.hely
Poczik Lili 1.b                    5.hely
Varga Lilla 5.a                   5.hely
Baráth Salamon 7.a          5.hely
Borsós Ede 3.b                 7.hely
Majláth Olívia 1.b              8.hely
Krüpl Benjámin 2.b            9.hely

 

Kiemelt díjazásban részesültek:

Szabó Dániel 7.a              1.helyezett
Baráth Timóteus 5.a         2.helyezett
Pocsay Levente 2.a          3.helyezett

 


Anyanyelv tantárgyból:


  A középmezőnyben végeztek és dicséretben részesültek:

Bondár Marcell 5.a, Baráth Timóteus 5.a, Baráth Johanna 3.a, Sztán Ivett 5.b, Lengyel Anna 4.a, Aradszki Anna 5.b, Rozek Nóra 3.a, Polgár Zoé 5.a, Kakas Gergő 5.b, Bordé Sára Borbála 3.a, Breznyán-Tokai Szilvia 3.a, Borsós Ede 3.b osztályos tanulók.

 

Elismerésben részesültek:

Perlaki Barnabás 6.a           11.hely
Pocsay Levente 2.a             13.hely
Juhász Anna 3.b                  13.hely
Cséffán Csenge 5.a             13.hely
Nagy Boglárka 6.b               16.hely
Varga Lilla 5.a                      17.hely
Kovács Hédi 4.b                   18.hely

 

Oklevélben részesültek:

Bakucz Panni 1.b                 4.hely
Majláth Szófia 3.b                 4.hely                
Kiss Kamilla 3.a                    5.hely
Lipcsei Emese 7.b                5.hely
Borbély Zsolt 1.b                   7.hely
Pataki Lídia 4.a                     7.hely
Bondár Nikolett 5.a               7.hely
Baráth Salamon 7.a              7.hely
Váradi Dorka 3.a                   9.hely
Jova Málna 5.a                     9.hely
Csordás Orsolya 6.b             9.hely
Nagy Eszter 5.a                   10.hely

 

 Kiemelt díjazásban részesültek:

Dalacsi Milán 1.b                  1.helyezett
Majláth Olívia 1.b                  2.helyezett
Látkóczki Lilla 7.b                 2.helyezett
Poczik Lili 1.b                        3.helyezett
Oroján Csilla 3.b                   3.helyezett
Nagy-Marton Maja 5.a          3.helyezett

 

Irodalom, szövegértés tantárgyból:

 

Elismerésben részesültek:

Szelényi Hanna 3.a               15.hely
Lengyel Anna 4.a                  15.hely
 

Oklevélben részesültek:


Nagy Boglárka 6.b                4.hely
Bodó Sára Boróka 2.a          5.hely
Vass Maja 2.b                       6.hely
Varga Ádám 3.a                    9.hely
 

Kiemelt díjazásban részesült:

Nagy Kata 5.b                       3.helyezett 

 

Környezetismeret tantárgyból:

 

Elismerésben részesültek:

Deák Sára 2.b                    17.hely
Gurzó Noémi 3.b                18.hely
Krüpl Benjámin 2.b             20.hely

 

Oklevélben részesültek:

Kiss Kamilla 3.a                   5.hely
Oroján Csilla 3.b                  9.hely

 

 

Biológia tantárgyból:

 

Elismerésben részesült:

Látkóczki Lilla 7.b                     13. hely

 

Oklevélben részesült:

Polyák Tamás 8.a                       4. hely

 

Kiemelt díjazásban részesült:

Lipcsei Emese 7.b                     2.helyezett

 

Angol kezdő tantárgyból:

Elismerésben részesültek:

Csordás Orsolya 6.b                 14.hely
Nagy Kata           5.b                 17.hely

 

Kiemelt díjazásban részesült:

Ribár Nóra                                  3.helyezett

 

Történelem tantárgyból:

Oklevélben részesült:
 

Poczik Rózsa 6.b                4.hely


A megyei forduló folytatásaként június 1-én került megrendezésre Szegeden a Tudásbajnokság Tanulmányi Verseny országos döntője. Iskolánkat és egyben Békés megyét a már említett eredmények alapján két tanulónk képviselhette.


Szabó Dániel 7.a osztályos tanuló matematika tantárgyból a középmezőnyben végzett,
Dalacsi Milán 1.b osztályos tanuló anyanyelv tantárgyból pedig 7. helyezést ért el.

 

Gratulálunk mindenkinek a kitartásához, szorgalmához, valamint az elért szép eredményéhez és szeretettel várunk jövőre másokat is a „tudásbajnokok nagy családjába”!
Ne feledjétek, tietek az érdem, de Istené a dicsőség!

 

Herdelóné Pelok Boglárka