Toldi verseny

2020.02.04.

Az Arany János Tehetséggondozó Program fennállásának 20. évfordulója alkalmából a Program Szaktanácsadó Testülete „Verset mondani, Toldit mondani jó!” jeligével országos versmondó versenyt hirdetett az általános iskolák 6. és 7. évfolyamos tanulói számára két külön korcsoportban. 2020. február 4-én iskolánk két tanulója vett részt a Mezőberényi Petőfi Sándor Evangélikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium által szervezett körzeti fordulón. Mindketten kimagasló eredményt értek el. Török Jázmin (6.a) 32 versenytársa közül a II. helyen végzett, Csordás Orsolya (7.b) 27 versenyző közül pedig I. helyezést ért el. Felkészítő pedagógusok: Csordás Katalin és Turánné Bódi Beáta. Mindketten továbbjutottak az országos döntőbe, melyre Arany János születésnapján, 2020. március 2-án Budapesten a Petőfi Irodalmi Múzeumban kerül sor. Istennek adunk hálát a szép eredményekért.

Köszönjük a felkészítők áldozatos munkáját!

Varga Ottó