Tanulmányi eredményeink

"Hungarikumok" verseny győzteseinek kirándulása

Az előző tanévben megrendezett "Hungarikumok" verseny Kárpát-medencei győzteseként iskolánk nyolcadik osztályos tanulói és pedagógusaik egy kétnapos utazást nyertek, ahol Lezsák Sándor Úrral, az Országgyűlés alelnökével, a Hungarikum Bizottság tagjával, valamint a Földművelési Minisztérium Főosztályának dogozói kíséretében kirándulhattak szerte az országban.
Az utazás első napján a Herendi Porcelángyárban, illetve Kaposmérőn, Kassai Lajos lovasíjásznál ismerkedtek meg a hungarikumokkal. Pécsett a Zsolnay-negyedben kiállított, több mint 650 különleges Zsolnay-porcelán műalkotásból álló Gyugyi-gyűjteményt látogatták meg a diákok. A magyarországi alapítású Pálos Rend pécsi tartományi központját is meglátogatta a csoport, a Lyceum Templomban szentmisén vett részt.
Lezsák Sándor Úr, aki elkísérte a csoportot, hangsúlyozta, hogy nagyon fontosnak tartja nemzeti értékeink őrzését, népszerűsítését.
A kirándulás másnapján a Szegedre a Pick Szalámi és Szegedi Paprika Múzeumba látogatott kis csoportunk, ahol megkóstolták az igazi Tiszai halászlevet is . Ezen a napon a résztvevők megismerkedhettek a különleges szőregi rózsatő termesztésének módjával, valamit a gyékényszövés titkaiba is betekintést nyerhettek.
A kirándulás lehetőséget teremtett arra, hogy a fiatalok megismerjék a büszkeségeinket és azt, hogy mindezen értékek megalkotásához és továbbélésének elősegítéséhez mekkora elhivatottság, kitartás és alázat szükséges.

Nagyon hálásak vagyunk Istennek, hogy ilyen különleges élményekkel gazdagodhattak tanulóink és tanáraik mind a felkészülés, mind a verseny, de legfőképp e kirándulás során. Köszönjük a szervezőknek, hogy lehetőséget adtak ilyen különleges módon közelebb kerülni nemzeti értékeinkhez.

Príma Primisszima Díj nyertese: Székács Márk

Közel hatvan diákot köszöntöttek a városi könyvtárban a különböző területeken elért kimagasló eredményeikért. A legrangosabb elismerést,a gyulai Prima Primissima díjat idén Székács Márk, a Magvető iskola diákja érdemelte ki.

Forrás: Gyula Televízió

Székács Márk a Magvető Református Általános Iskola különösen tehetséges 7. osztályos tanulója. Kitűnő tanulmányi eredménye mellett példamutató szorgalmáért, magatartásáért, a városi-, megyei-, országos versenyeken való eredményes szerepléséért több éven keresztül részesült már intézményében nevelőtestületi dicséretben.
Ez idáig elért figyelemre méltó teljesítménye, szerénységgel párosuló sokoldalú személyisége példaértékű.
Széles érdeklődési köre, tudásvágya, tehetsége révén eredményesen vesz részt reál-, humán- valamint sportversenyeken is.
A gyulai református iskola tanulójaként városi, megyei és országos eredményei tanúskodnak arról, hogy sokoldalú, tehetséges tanulója városunknak, akire méltán lehetünk büszkék.

Kiemelkedő versenyeredményei:
Matematika
Zrínyi Ilona Matematika Verseny megyei I.,III.,VI. helyezés, csapat I. helyezés, országos döntőbe jutott
KockaKobak Országos Matematika Verseny régiós I.,II. helyezés; országos XI. helyezés
Bendegúz Tudásbajnokság megyei és országos I. helyezés
Nemzetközi Kenguru Matematika Verseny megyei II.;V. helyezés
Bolyai Matematika Verseny megyei I. és III. helyezés
Református Iskolák Országos Tanulmányi Versenyén III. és IV. helyezés
Polgár Lajos Emlékverseny, megyei, matematika szekció I. helyezés

Magyar nyelv:
Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei döntő:
II. helyezés, országos döntő IV. helyezés
Országos Bibliai Történetmondó Verseny I. helyezés
Csodát virágzik a jelen országos helyesírási verseny, I. helyezés
Bendegúz NyelvÉsz Verseny megyei I. helyezés
Simonyi Imre Emlékverseny, vers kategória, I. helyezés
Wass Albert Országos vers- és prózamondó verseny I. helyezés
Kazinczyról elnevezett „Szép magyar beszéd” verseny, megyei III. helyezés

Bolyai Természettudományos Csapatverseny, Dél-Alföldi régió II. helyezés

Kiskobak Világismereti Verseny országos III. helyezés

Hitünk hősei” elnevezésű bibliaismereti vetélkedő országos, I. helyezés

Érték-mérő Hungarikum vetélkedő nemzeti döntő I. helyezés

Sport: Korábban labdarúgó edzésekre járt, de immár több éve a Gyulai Tenisz Klub versenyzője. Legjobb eredmény Országos Diákolimpia II. helyezése.