Sikeres Gyulai Diák

2020.01.11.

Szeretettel és örömmel tudatjuk, hogy iskolánk egykori tanulója, Kopcsák Róbert, Sikeres Gyulai Diák elismerésben részesült. A díjat városunk polgármesterétől, dr. Görgényi Ernőtől vehette át 2020. január 11-én a városháza dísztermében.

Robi nemcsak iskolánkban nyújtott kimagasló teljesítményt, amelyért Magvető-díjjal jutalmaztuk, hanem Gyula Város Önkormányzatának Képviselő-testülete által megalkotott Bay Zoltán Ösztöndíj pályázatnak legeredményesebb diákja lett.

Az elismeréskor elhangzott és a Gyulai Hírlapban megjelent méltatást az alábbiakban idézzük:

Kopcsák Róbert tanulmányait a Magvető Református Általános Iskolában kezdte, majd az Erkel Ferenc Gimnáziumban folytatta, frissen diplomázott az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi karának Magyar alapszakán. A 2013-as Gordiusz matematikaverseny megyei fordulóján első helyezett lett, 2014-ben pedig második a Hajnal Imre Matematika Tesztverseny első kategóriájában.

Szép sikereket ért el az Erkel Diákünnepeken, a gyulai slam poetry esteken kétszer első és egyszer második lett, háromszor publikált szépirodalmi alkotást a Gyulai Hírlapban. Az eddigi legnagyobb szakmai sikere, hogy a 2019-es OTDK Humán Tudományi Szekciójában az Általános, leíró és kognitív nyelvészet tagozat keretein belül 3. helyezett lett.

Kopcsák Róbert hálát mondott a kitüntetésért, majd úgy fogalmazott: régen magának írt verseket, ma már a közösségéért teszi ugyanezt.

Szeretettel gratulálunk az elismeréséhez, további életére Isten gazdag áldását kívánjuk!

Forrás: https://www.gyulaihirlap.hu/128906-ujevi-fogadas---nincs-kesz

(2020. január 13.)