Országos Tanulmányi Verseny Debrecen

2019.10.25.

2019. október 25-én 18 tanulóval vettünk részt a Református Iskolák XXIII. Országos Tanulmányi Versenyén Debrecenben, a Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskolában. A nagyszabású találkozón 27 iskola 350 versenyzője mérkőzött meg egymással több tantárgyból.
A megnyitó ünnepséget a Debreceni Református Nagytemplomban tartották, ahol Szilágyi Tamás, a Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola lelkésze hirdette Isten igéjét. A megmérettetés fáradalmait egy kis városnézéssel pihenhették ki diákjaink, amelyet az izgalmas eredményhirdetés követett.

•  A legeredményesebben Baráth Johanna (4/a) és Majláth Szófia (4/b) szerepelt, akik II. helyen végeztek a 3-4. osztályosok versenyében, Bibliaismeretből, ahol Jézus csodatételeinek ismeretéről adhattak számot tudásukról.

• a 7-8. évfolyamosoknál német nyelvből IV. lett Lakatos Panna (7/b), Poczik Rózsa (7/b), valamint Bodó Sára Boróka (3/a) rajzból.

• V. helyezett lett Dalacsi Milán, Poczik Lili (2/b) Szépirodalmi szövegértés - nyelvi játékok területen.

• VIII. lett matematikából Timár Marcell (7/a).

• IX. helyezettek lett: Baráth Timóteus (6/a) osztályos diákunk matematikából, a 7-8. évfolyamosok angol nyelvi versenyében Schreyer József (8/a), Szabó Dániel (8/a), a 3-4. évfolyamosok komplex tanulmányi versenyében Herdeló Bíborka (3/a), Kiss Kamilla (4/a), valamint Bordé Sára Borbála (4/a) rajzból.

• Pataky Lídia (5/a) matematikából X. helyen végzett.

• XI. helyezett lett: az 5-6. évfolyamosok angol nyelvi versenyében Nagy-Marton Maja (6/a), Sztán Ivett (6/b).

• XII. helyen végzett Baráth Salamon (8/a) a 8. évfolyamosok versenyében matematikából.