Okostáblák is közvetítik a tudást a Magvetőben

2019.10.16.

"...mindenért hálát adjatok, mert ez Isten akarata Jézus Krisztus által a ti javatokra."

(1 Thessz 5,18)

Iskolánk a Digitális környezet a köznevelésben (EFOP 3.2.3-17) című pályázat keretein belül 3 db új interaktív táblához jutott. Az okostáblák felszerelésre és beüzemelésre kerültek a legkisebbek tantermeibe, így most már iskolánk majdnem minden osztálya rendelkezik digitális táblával.
A tanárok és diákok nagy örömmel vették birtokba és lelkesen használják az új eszközöket.
Néhány gondolat az pedagógusok és gyermekek részéről:

„Öröm és hála járta át szívünket, mikor értesültünk az elnyert pályázat híréről…
Előnye nap, mint nap észlelhető. Nagyban segíti oktatói munkánkat, színesíti az órai tananyagot, felkelti a gyermekek érdeklődését, játékosabbá, élvezetesebbé teszi a tanórákat. Még a szabadidő kitöltésekor is használatban van: a zenehallgatás, a régi mese. és bábfilmek segítenek a lecsendesedésben, a ráhangolódásban. Mint egy új kis osztálytársat, úgy fogadtuk magunk közé. Hála és köszönet érte.”

"Nagy meglepetés fogadta egy szeptemberi reggelen az iskolába érkező gyerekeket. A tanterembe interaktív táblát szereltek fel.
Azóta az eszköz mindennapjaink részévé vált. Tankönyveink, munkafüzeteink megvannak letölthető változatban is; így óriási segítség a magyarázatoknál, hogy az adott oldalakat a gyerekek kivetítve is látják maguk előtt.
A munkafüzet digitális táblán megjelenített lapjaira a pedagógus és a gyerekek is írhatnak a táblához tartozó tollal.
A beépített hangszóróval, internet hozzáféréssel hanganyagok, kisfilmek lejátszására is alkalmas az eszköz. Sok új lehetőség tárult elénk ezzel a technikai újítással.”
Megkérdeztük a gyerekeket, miért jó, hogy van interaktív táblánk.

☺” Tanulhatunk vele. Sok mindent megtudhatunk rajta. Játszhatunk rajta „agygondolkodtató” játékot.”
☺ „Azért, mert érdekesebbek az órák. „Stikeez” feladatok is vannak rajta.”
☺ „Mert játékos feladatok vannak rajta. Hallgathatunk rajta zenéket.”
☺ „Segít nekünk a tanulásban.”
☺ „Nagyobban látom a betűket és a számokat.”
☺ „Azért, mert sokat segít nekünk.”
☺ „A tanító néninek könnyebb elmagyarázni a tananyagot. Jobban lehet tanulni.”
☺ „Tudunk tanulni és egyben filmet nézni is.”
☺ „Azért, mert jó kis feladatok vannak benne.”

Iskolánk évek óta használ interaktív táblákat az oktatásban, a pályázatnak köszönhetően a jövőben még több diák élvezheti az okostábla előnyeit.