Mátyás korabeli lakópark és trónterem

2019.06.10.

A Református Tananyagfejlesztő Csoport által kiírt pályázat keretén belül valósítottuk meg projektünket iskolánk 2. emeletén.

A projekt címe: Mátyás korabeli lakópark és trónterem

(fotók)

A projekt témáját a Mátyás emlékévhez kötődően választottuk, hogy az egyik legnagyobb jelentőségű királyunkról, még több ismeretet átadhassunk diákjainak.
A projektet a komplex tanulásszervezés eszközeivel teljesítettük, melynek legfőbb jellemzője, hogy a diákok kreativitására alapozva, a pedagógusok irányító szerepet betöltve segítsék a tanulókat elképzeléseik megvalósításában.
A „lakóparkot” a szülőkkel (varrónők, asztalos), diákokkal együtt, közös összefogással hoztuk létre. Több hónapon keresztül, együtt munkálkodva varázsoltuk át közösségi térré és trónteremmé a hétköznapi tantermet és folyosót.
Tanulóink magukénak érezve, örömmel vették birtokba az új lehetőségeket, amit a korhű tér nyújt számukra.
A lakópark ünnepélyes átadására május 31-én került sor, melyen a trombita fanfárt és a hírmondót követően az 5. évfolyamos diákok Mátyás és a varga című mesét dolgozták fel, korhű jelmezeket öltve magukra.
Az rendezvényen elismerő oklevelet adtunk át a megvalósításban segítséget nyújtó szülőknek és kollégáknak! Ezúton is köszönjük áldozatos munkájukat!

Pesti-Gurmai Klára

(a projekt megvalósításáért felelős tanár)