Hunyadi 560

2018.11.23.

Hunyadi 560- történelemverseny

Hunyadi Mátyás királlyá választásának 560. évfordulóján iskolánk megyei történelemversenyt rendezett.

Az ősz folyamán hirdettük e versenyt, amelyre 4 fős csapatok küldték be az előzetes feladatokat szerte a megyéből. Ez egy totó-jellegű tesztből és egy iniciálé-rajzolásból állt. A 8 legjobb csapatot visszahívtuk a döntő fordulóra, melyet 2018. november 23-án rendeztünk meg. Mindegyik csapat nagyon szépen szerepelt, ezúttal is köszönjük a részvételüket!

Köszönettel tartozunk Dr. Görgényi Ernőnek, Gyula város polgármesterének, aki versenyünk fővédnöke volt, valamint Dr. Erdész Ádámnak, a Békés Megyei Levéltár igazgatójának; Cseresznyés János történésznek, és Hajdu Zoltán János történelemtanárnak, akik versenyünk zsűritagjai voltak.

Versenyünkről szóló videókat az alábbi linkeken megtekinthetik:

www.mediaklikk.hu/video/hunyadi-560/

www.gyulatelevizio.hu/2018/11/29/8-csapat-jutott-dontobe-a-hunyadi-560-elnevezesu-tortenelemversenyen/

Az eredmények az alábbi táblázatból megtekinthetőek:

Czirok Sándor Zoltán és Vizlendvay-Veres Krisztina

szervezők