Hírarchívum

Családi Közlekedési Verseny

2017.12.04.

November végén már 9. alkalommal került megrendezésre 11 csapat részvételével a Családi Közlekedési Verseny.

A már hagyományosnak számító KRESZ tesztlapon kívül, elméleti és ügyességi próbák megoldásával a gyerekek és a szülők egymást segítve élményekkel, és tudással is gazdagodva töltöttek el egy kellemes délutánt.

A Gyulai Rendőrkapitányság részéről érkező Fenesiné Markovics Nóra címzetes rendőr törzsőrmester a verseny kezdete előtt rövid előadást tartott,majd ezt követően segítette a zsűri munkáját, ezzel is emelte a verseny nívóját.

Ezúton is köszönjük Lipcsei Csaba és Varga Mihály szülőknek és Kolysza Zoltán rendőrkapitánynak a díjakhoz való felajánlásukat.

A rendkívül szoros küzdelemben több helyen is holtverseny alakult ki.

Dobogósaink:

I. Az „ Űrhajósok” és a „ Zsaruk” csapata
II. „ Kobrák”, „ Cupcake” és az „ Ügyes közlekedők”
III. Medovarszki család

Minden versenyző csapatnak ezúton is gratulálunk és bízunk abban,hogy jövőre ismét találkozunk.

Révászné Nagy Gabriella
Virághné Nagy Boglárka

szervezők

A Családi Közlekedési Verseny egyik feladata az volt, hogy a csapatok írjanak verset a közlekedésről.
A versenyzők lelkesedését, kreativitását remekül visszaadják a született remekművek. Ezekből mutatunk be egy párat.

„Hű,de jó a kerékpár,
Tekerem és gyorsan száll,
Suhanunk az utakon,
S gurulunk a dombokon.”

„Jelzőlámpa, jelzőlámpa mutass végre zöldet!
Hadd érjek el a moziba megnézni a filmet.”

„Kedves Biciklis!
Ez a lecke mára,
Figyelni kell mindig
A jelzőlámpára!

Ha a piros világít,
nyomban meg kell állni,
ez a te javadat szolgálja,
nem kell reklamálni!”

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei döntője

2017.11.28.

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei döntőjén iskolánk 14 csapata, azaz 54 tanulónk vett részt 3.-tól 8. osztályosokig 2017. november 10-én. Az ünnepélyes eredményhirdetésre pedig 2017. november 23-án került sor, ahol évfolyamonként az első hat helyezést elért csapatot díjazták.

Díjazott csapataink:
4. évfolyamon:
• megyei II. A nyelvtani királyok: Baráth Timóteus, Cséffán Csenge Nacsa Domán, Varga Lilla (4/a)
• megyei I. A 4 NyelvÉsz: Bondár Nikolett, Jova Málna, Nagy Eszter, Nagy-Marton Maja (4/a). Ők képviselik Békés megyét az országos döntőn.
6. évfolyamon:
• megyei I. Szóbányászok 2: Baráth Salamon (6/a), Látkóczki Lilla, Lipcsei Emese, Nagy Mária (6/b). Ezzel az eredménnyel szintén az országos döntőbe jutottak.
8. évfolyamon:
• megyei IV. A Ravasz, az Agy és a két Csavaroseszű: Herdeló Csongor (8/b), Perlaki Réka, Székács Kristóf, Székács Márk (8/b)
Az első tíz közé jutott egy ötödikes fiúcsapatunk is, akik eredményükkel megyei kilencedikek: Balogh Zsolt, Horváth Zoltán, Perlaki Barnabás, Timár Marcell (5/a).

XI. Polgár Lajos Emlékverseny

2017.11.27.

XI. Polgár Lajos Emlékverseny

November 25-én Békésen ismét megrendezésre került a Polgár Lajos Emlékverseny, melynek a Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium adott otthont immáron 11. alkalommal, tisztelegve ezzel egykori igazgatója emlékének.
Idén 15 tanulót ért az a megtiszteltetés, hogy képviselhette iskolánkat ezen a versenyen. Dicséret illeti Timár Marcellt, Ilyés Lucát, Freiberger István Lászlót, és Formanek Ákost, akik nagyon szép eredményeket értek el matematikából.

Helyezéseink a következők lettek:

Németes csapatunk az előkelő 3 helyet szerezte meg. A csapat tagjai: Szabó Adrienn, Sárosi Boldizsár és Tar Ákos voltak.

Matematikából a 7-8 évfolyamosok versenyében 2. helyezett lett Székács Kristóf, az első helyet pedig hibátlan teljesítményével Székács Márk szerezte meg.

Timár Rebeka, Czapp Csenge és Nazsa György „Soli Deo Gloria” csapata 1. helyet szerezte meg történelemből, melynek témája a reformáció volt.

Az angol szekció Auszrália témakörben versenyzett, ahol Mezei Virág, Perlaki Réka, és Szűcs Barnabás csapata angolból 1. helyezett lett.

Minden versenyzőnek és felkészítő tanáruknak gratulálunk!

2017.11.27.

A „Kis matematikus” házi matematika verseny – november 21.

Díjazottak:
2.osztály: