Hírarchívum

Adventi délután

2018.12.18.

2018. december 7-én, péntek délután rendeztük meg hagyományos adventi készülődésünket.
Az eseményt Baráth Andrea tiszteletes asszony áhítattal nyitotta meg, melyben az adventi várakozás valódi tartalmáról, Jézus születésére, az „isteni fény” eljövetelére való várakozásról beszélt.
Szülők, gyermekek, pedagógusok együtt tevékenykedve (mézeskalácsot díszítve, és különböző ajándéktárgyakat, asztaldíszeket készítve) tölthettek el egy kellemes, meghitt délutánt.
A helyszínen, illetve az ezt követő héten az iskola épületében sorra kerülő adventi vásárban a gyermekek minimális összegért vásárolhatnak szeretteiknek ajándékokat.
A befolyt összeget iskolánk alapítványának ajánljuk föl, melyből szociálisan rászoruló gyermekeket, tehetséges gyermekek versenyen való részvételét, kiemelkedő tanulmányi- és sporteredményeket elért tanulókat támogat.

Tudásbajnokság Nyereményeső!

Ebben a tanévben is nagyon sok kisdiák döntött úgy, hogy részt vesz a Tudásbajnokság levelezős versenyén. A legkedveltebb tanulmányi területek a magyar nyelv és irodalom, matematika, angol nyelv, természetismeret és történelem voltak. Ennek a nagy érdeklődésnek köszönhetően indulhattunk a Tudásbajnokság és Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Alapítvány által meghirdetett iskolai könyvtárfejlesztési pályázaton is. A gyermekek szorgalmának és a verseny iránti lelkesedésének meg is lett az eredménye. 2018. november 26-án érkezett a hír, hogy
a Magvető Református Általános Iskola megnyerte a FŐDÍJAT
az 500 000 Ft értékű könyvcsomagot.

Köszönjük a gyermekek odaadását, pedagógusaiknak és szüleiknek pedig a háttértevékenységet, mellyel támogatják, segítik felkészülésüket, eredményes munkájukat.

A szervezők egy olyan pályázati lehetőséget is biztosítottak, mely azokat az osztályközösségeket díjazza, ahol az osztálynak legalább a fele részt vesz a levelezős versenyen.
Iskolánknak négy ilyen csapata adta le jelentkezését. A nyeremények a következők:
35 000 Ft- 35 000 Ft értékű könyvcsomagot nyert
1.b osztály (tanítók: Herdelóné Pelok Boglárka, Orojánné Kiss Csilla)
és 2.a osztály (tanítók: Bendli Krisztina és Perlakiné Vas Ildikó).

A Tudásbajnokság Tehetségtámogató Közösségi Díját és az ezzel járó serleget nyerték:
1.b osztály (tanítók: Herdelóné Pelok Boglárka, Orojánné Kiss Csilla),
2.a osztály (tanítók: (Bendli Krisztina és Perlakiné Vas Ildikó),
3.a osztály (tanítók: Dr. Borbélyné Bihari Krisztina és Nagyné Nagy Nikolett),
5.a osztály (osztályfőnök: Csordás Katalin).

2018. december 10-én, hétkezdő áhítatunk után dr. Lele József, a Tudásbajnokság Tanulmányi Versenyének vezetője személyesen hirdette ki az eredményeket, megköszönve iskolánk tanulóinak és pedagógusainak az évek óta tartó együttműködést és lelkes elkötelezettséget. Ezek után az osztályokban került sor, ünnepélyes keretek között, az ajándékok átadására és az örömteli pillanatok fotózására.
Istennek adunk hálát gyermekeink kitartó munkájáért, szorgalmáért és az elért szép eredményekért!

"Éppen ezért minden igyekezetetekkel törekedjetek arra, hogy a hitetekben mutassátok meg az igaz emberséget, az igaz emberségben ismeretet, az ismeretben önuralmat, az önuralomban állhatatosságot, az állhatatosságban kegyességet, a kegyességben testvéri szeretetet, a testvéri szeretetben pedig minden ember iránti szeretetet." ( 2 Péter 1, 5-7)

Természettudományos szakmai nap

2018.12.17.

2018. december 4-én az Erkel Ferenc Gimnázium Öveges Programjának keretében természettudományos szakmai napon vehettek rész diákjaink. Ezen az alkalmon Elek Petra, Kovács Hanna és Mittag Réka 8.a osztályos tanulóink csapata a kémia és a fizika tárgykörében szervezett vetélkedőn 3. helyezést értek el.

Játékos sportvetélkedő

2018.12.13.

Körzeti játékos sportvetélkedőn iskolánk az előkelő negyedik helyet szerezte meg. A város iskolái 6 játékban mértek össze tudásukat. A csapat tagjai: Cseresznyés Kíra, Sárosi Mátyás, Kovács Botond (2.b), Rácz Zalán (2.a), Fehér Anna, Nagy Ákos, Najem Abed Károly (3.b), Horváth Dorina (3.a), Bartha Barmabás, Gamperl Anna, Sugár Izabella, Kallós Àgnes, Kovács Hédi, Juhász Natália, Bánhidi Tamás Benedek (4.b), Ökrös Erik, Almási Béla( 4.a).