Fővárosi Nagycirkusz

2020.02.07.

Fővárosi Nagycirkuszban jártunk

A Lázár Ervin Program keretében 2020. február 7-én iskolánk 6. osztályos tanulói ellátogattak a Fővárosi Nagycirkuszba. A „Varázslatos győztesek” című műsort nézték meg a diákok. Bebizonyosodott, hogy a cirkuszművészet, mint független előadó-művészeti ág képes a fiatalokból olyan érzéseket, hangulatokat és gondolatokat ébreszteni, amelyre a tanórák során is lehet építeni. A cirkuszművészet a sokszor lehetetlennek tűnő és az emberi teljesítőképesség határait feszegető különleges eszköztárával, nyelvezetével és sajátosságaival képes volt olyan hatások kiváltására gyermekeinkben, melyekkel tanórai keretekben ritkán találkoznak. A műsorban fényjáték, lengő trapéz, zsonglőr, lovaglás, bűvész és a vidám bohócszámok mellett táncos, élőzene kísérte cirkuszkavalkád szemtanúi lehettek. Örömmel fogadtuk a kezdeményezést, mellyel a tanulók ingyenesen utazhattak és vehettek részt e magas színvonalú kulturális programon.