Egyéb megmérettetések

Családi Közlekedési Verseny

November végén már 9. alkalommal került megrendezésre 11 csapat részvételével a Családi Közlekedési Verseny.

A már hagyományosnak számító KRESZ tesztlapon kívül, elméleti és ügyességi próbák megoldásával a gyerekek és a szülők egymást segítve élményekkel, és tudással is gazdagodva töltöttek el egy kellemes délutánt.

A Gyulai Rendőrkapitányság részéről érkező Fenesiné Markovics Nóra címzetes rendőr törzsőrmester a verseny kezdete előtt rövid előadást tartott,majd ezt követően segítette a zsűri munkáját, ezzel is emelte a verseny nívóját.

Ezúton is köszönjük Lipcsei Csaba és Varga Mihály szülőknek és Kolysza Zoltán rendőrkapitánynak a díjakhoz való felajánlásukat.

A rendkívül szoros küzdelemben több helyen is holtverseny alakult ki.

Dobogósaink:

I. Az „ Űrhajósok” és a „ Zsaruk” csapata
II. „ Kobrák”, „ Cupcake” és az „ Ügyes közlekedők”
III. Medovarszki család

Minden versenyző csapatnak ezúton is gratulálunk és bízunk abban,hogy jövőre ismét találkozunk.

Révászné Nagy Gabriella
Virághné Nagy Boglárka

szervezők

XIV. Mesemondó-,Meseíró-,Szépíró-, Kézműves és Angol/Német Fordító Találkozó

2017.11.10-én került megrendezésre a XIV. Mesemondó-,Meseíró-,Szépíró-, Kézműves és Angol/Német Fordító Találkozó Tiszakécskén. Iskolánk tanulói szépen felkészültek, méltón képviselték iskolánkat. A következő eredmények születtek: Mesemondásból Varga Ádám 2.a ezüst minősítés, Nagy Dóra 6.a bronz minősítés, kézműveskedésből az 5.b osztályos Deák Kata, Lévai Cintia, Lévai Zsolt csapata ezüst minősítést ért el.

A tanulóknak és felkészítőiknek gratulálunk, további szép sikereket kívánunk!

„Oktoberfest”

Október 18-án került megrendezésre az „Oktoberfest” német nyelvi vetélkedő az iskolánkban.
A versenyen a felsős és a 4. osztályos németesek vettek részt háromfős csapatokban. Idei témánk Luther és a reformáció volt. A csapatok előzetes feladata egy plakát készítése és bemutatása volt Lutherről. Ezután változatos és játékos feladatokat oldhattak meg a gyerekek. Többek között a „Luther dallal” ismerkedtek meg, aminek a szövegét kellett pótolniuk, majd a reformátor életéről szóló kisfilmet tekinthették meg, amelyhez kérdések kapcsolódtak.

Eredmények:
1. „Blaue Blumen”: Aradszki Anna 4.b,
Bondár Nikoletta 4.a,
Cseresznyés Petra 4.a.
2. „Deutschland 2.0”: Pocsik Róza 5.b,
Sárosi Veronika 5.b,
Szappanos Emma 5.a.
3. „Käsebrote”: Dévényi Áron 6.b,
Szatmári Emma 6.b,
Sajti Zsombor 4.b.

Ezúton is köszönjük Mittag Mónika képviselőasszony anyagi támogatását.