Decemberi sporthíreink

2018.01.14.

Asztalitenisz

2017 decemberében zajlottak az asztalitenisz diákolimpia körzeti és megyei döntői, amelyen iskolánk tanulói kiváló eredményeket értek el, ezzel remekül képviselték iskolánkat.

Körzeti döntő:
I-II. kcs. fiúk: IV. Takács Zsombor 4/b, csapat: IV. Magvető (Takács Zsombor 4/b, Szűcs Joel 3/b, Bartha Barnabás 3/b),
lányok: I. Kovács Hédi 3/b, IV. Poczik Rózsa 5/b, VI. Schriffert Zille 5/a, VII. Varga Nóra 5/b, csapat: II. Magvető „A” (Kovács Hédi, Varga Nóra, Poczik Rózsa), III. Magvető „B” (Schriffert Zille, Sárosi Veronika 5/a, Polgár Zoé 4/a),
III-IV. kcs. fiúk: I. Székács Márk 8/a, II. Székács Kristóf 8/a, csapat: I. Magvető (Székács Márk, Székács Kristóf, Szűcs Barnabás 8/b),
lányok: III. Palásti Bianka 7/b, VI. Ilyés Luca 6/b, csapat: IV. Magvető (Palásti Bianka, Ilyés Luca, Kiss Alexa 5/b).

Megyei döntő:
I-II. kcs. lányok: III. Kovács Hédi, csapat: III. Magvető (Kovács Hédi, Poczik Rózsa, Varga Nóra)
III-IV. kcs. fiúk: II. Székács Márk, csapat: II. Magvető (Székács Márk, Székács Kristóf, Szűcs Barnabás).

Felkészítők: Dávid Szilvia, Nacsa Rita.

Futsal

2017 decemberében zajlott a IV. korcsoportos fiúk számára kiírt Futsal diákolimpia körzeti döntője, amelyen iskolánk tanulói szenzációs játékkal rukkoltak elő, és a döntőben büntetőrúgásokkal felülmúlták a - Grosics Akadémia sportolóival teletűzdelt - Karácsonyi János Általános Iskolát.
Ezzel a győzelemmel a mieink lettek a körzeti bajnokok, és képviselhették iskolánkat, valamint városunkat a megyei elődöntőn, ahol az előkelő III. helyet szerezték meg. A csapat tagjai: Gombkötő Máté 8/a, Székács Kristóf 8/a, Székács Márk 8/a, Rozek Kevin 8/a, Gulyás Péter 8/a, Puj Gergő 8/b, Juhász Márk 8/b, Szűcs Barnabás 8/b, Ticudean Ábel 7/b, Kiss Gábor 7/b, Herdeló Csongor 8/b.

Felkészítő: Czirok Sándor Zoltán.

Kölyök Kupa

Minden év novemberében rendezik meg a Kölyök Kupa Ifjúsági Teremlabdarúgó Tornát, amely egyben Prohászka Zsolt Emléktorna. Az idei tanévben a IV. korcsoportos fiúkkal neveztünk a kupára, akik a csoportmérkőzéseket követően az első helyről várhatták a folytatást. A helyosztók során a Román Általános Iskolát verték meg a döntőbe jutásért, majd a döntőben az 5. Számú Általános Iskolától szenvedtek vereséget, így a kimagasló II. helyen zárták a versenyt. A csapat tagjai: Gombkötő Máté, Székács Kristóf, Győrfi Márton, Rozek Kevin, Gulyás Péter, Puj Gergő, Juhász Márk, Ticudean Ábel, Kiss Gábor.

Felkészítők: Dávid Szilvia, Nacsa Rita, Czirok Sándor Zoltán. Dávid Szilvia