Bringás vándortábor 2019.

2019.08.27.

Sikeres pályázat után, 2019. július 25-31. között került megszervezésre - iskolánkban első alkalommal - a Bringás Vándortábor nevű egyhetes kerékpártúra, ahová 15 gyermekkel érkeztünk. A túra, a Bükki-Aggteleki-hegység szívében volt lebonyolítva, csodás helyeket érintve (többek között: Bükkszentkereszt, Bánkút, Aggtelek, Szögliget). Az egyhetes kerekpártúra során közel 150 km-t tekertünk le, kisebb-nagyobb nehezítésekkel. A néha nehéznek bizonyuló emelkedőket sikeresen teljesítette kiscsapatunk, és már csak szép emlékként gondolunk vissza erre az időre.

2019. augusztus 21-27. között került lebonyolításra második Bringás Vándortábor nevű egyhetes kerékpártúránk. Ez alkalommal az Újkígyósi Széchényi István Általános Iskola növendékeivel, és kísérő pedagógusával indultunk útnak a Bükk-Aggteleki-hegységbe. A közel 150 km-es táv most is okozott némi fejtörést, de egymást bíztatva, erőtadva mindenkinek sikerült leközdenie ezen nehézségeket, és a túra végére a két iskola egy közösséggé alakult.

Istennek a hála, hogy épségben megtartott bennünket és csodás élményekkel gazdagodhattunk!

(fotók)

A szervezők: Nacsa Rita és Nagyné Nagy Nikolett pedagógusok