Bolyai Matematika Csapatverseny

2019.10.11.

2019. október 11-én iskolánk 10 csapata, összesen 40 diákunk vett részt a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulóján. Itt nemcsak a felkészülés során szerzett tudásukat mutathatták meg, hanem azt is, hogy a csapattagok mennyire tudnak összedolgozni és megoldani a meglehetősen nehéz feladatokat.
Iskolánk diákjai nagyon szépen szerepeltek:
a 6/a osztályosok „Kockasajtok” csapatát az elért pontszámuk alapján meghívták a díjkiosztó ünnepségre. A csapat tagjai: Baráth Timóteus, Bondár Nikolett, Jova Málna és Varga Lilla. Az ünnepélyes eredményhirdetésen örömmel vettük tudomásul, hogy a csapat a 6. helyen végzett 58 csapatból.
Ezen kívül még két csapat is az első 10 csapat között végzett:
a 3/a osztályosok csapata, a „Matek Makik” 1 ponttal maradt le arról, hogy meghívást kapjon a díjkiosztó ünnepségre, a csapat tagjai: Bodó Sára Boróka, Herdeló Bíborka, Móricz Dániel és Pocsay Levente Gábor. Ők 7. helyen végeztek 43 csapatból.
A 8. évfolyamosok „Marci lovagjai” elnevezésű csapata a 9. helyen végzett 37 csapatból, tagjai:
Baráth Salamon, Egri Zsombor, Látkóczki Lilla és Szabó Dániel.

A szép helyezéseken túl büszkék vagyunk arra is, hogy mindhárom csapat a saját évfolyamában a legjobb gyulai csapat lett. Bár nem minden diákunknak sikerült az első tíz helyezett közé kerülnie, de a felkészülés során sok ismerettel gyarapodtak, igyekeztek a legjobb tudásuk szerint felkészülni erre a megmérettetésre, és ügyesen helyt álltak.

Minden versenyző tanulónak gratulálunk, további eredményes versenyzést kívánunk tudva azt, hogy egyedül Istené a dicsőség!