Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

2018.11.23.

2018. november 9-én a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulóján Gyulán - a Gyulai Implom József Általános Iskola 5. Sz. Általános Iskola és Sportiskola Tagintézményének szervezésében - iskolánk 16 csapata indult 62 fővel.
A verseny célja: segíteni a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat. Lehetőséget teremteni arra, hogy átéljék az ’együttgondolkodás’ örömét, és a logikus gondolkodás mellett készségeiket közvetlenül is bemutathassák diáktársaik előtt, eközben pedig összemérhessék tudásukat.
Tanulóink közül 4 csapat jutott - elért eredménye alapján - a legjobb 10 csapat közé:
3. évfolyamon:
Szuper csapat: Breznyán-Tokai Szilvia, Szelényi Hanna, Váradi Dorka IX.
Felkészítő tanár: Dr. Borbélyné Bihari Krisztina

A megyei forduló döntőjébe, azaz a legjobb 6-ba pedig 3 csapat, az ő eredményük:
5. évfolyamon:
Agymenők: Baráth Timóteus, Polgár Zoé, Rajniczer Luca, Varga Lilla III.
Felkészítő tanár: Csordás Katalin

A 4 NyelvÉsz: Bondár Nikolett, Jova Málna, Nagy Eszter, Nagy-Marton Maja V.
Felkészítő tanár: Csordás Katalin

7. évfolyamon:
Szóbányászok 3: Baráth Salamon, Látkóczki Lilla, Lipcsei Emese Csilla,
Nagy Mária Valéria I.
, ők képviselhetik iskolánkat és Békés megyét az országos fordulón 2018. december 8-án
Felkészítő tanár: Turánné Bódi Beáta