Adventi délután

2018.12.18.

2018. december 7-én, péntek délután rendeztük meg hagyományos adventi készülődésünket.
Az eseményt Baráth Andrea tiszteletes asszony áhítattal nyitotta meg, melyben az adventi várakozás valódi tartalmáról, Jézus születésére, az „isteni fény” eljövetelére való várakozásról beszélt.
Szülők, gyermekek, pedagógusok együtt tevékenykedve (mézeskalácsot díszítve, és különböző ajándéktárgyakat, asztaldíszeket készítve) tölthettek el egy kellemes, meghitt délutánt.
A helyszínen, illetve az ezt követő héten az iskola épületében sorra kerülő adventi vásárban a gyermekek minimális összegért vásárolhatnak szeretteiknek ajándékokat.
A befolyt összeget iskolánk alapítványának ajánljuk föl, melyből szociálisan rászoruló gyermekeket, tehetséges gyermekek versenyen való részvételét, kiemelkedő tanulmányi- és sporteredményeket elért tanulókat támogat.