Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

2019.11.08.

2019. november 8-án zajlott a Bolyai Anyanyelvi Verseny megyei fordulója 3-8. évfolyamos tanulók részére Gyulán az 5. Számú Általános Iskola és Sportiskola, a „Lila” suli szervezésében. Emellett Békéscsabán és Szarvason is, összesen 82 csapat 324 tanulója adott számot tudásáról, rátermettségéről.
A 2019. november 21-ei díjkiosztó gálán hirdették ki a megyei döntő eredményeit a gyulai zeneiskola koncerttermében. A verseny tanári fődíját iskolánk pedagógusa, Csordás Katalin vehette át. A fődíj odaítélésekor a felkészítő tanár versenyző diákjainak nagy számát és azok eredményességét veszik figyelembe.
A diákcsapatok közül pedig három magvetős csapat is meghívást kapott az ünnepségre. Ide a legjobb 6 csapatot hívják meg évfolyamonként.
 3. évfolyamon: 4. Négyes fogat (3/b), a csapat tagjai: Balázs Nimród, Szatmári Hanna, Szilágyi Emese, Tulkán Fanni, a felkészítő: Virághné Nagy Boglárka
 5. évfolyamon: 6. SzivárványON (5/a), a csapat tagjai: Borbély Fanni, Csepreghy Emma, Hevesi Borka, Pataky Lídia Edit, a felkészítő: Csordás Katalin
 8. évfolyamon: 1. Viharsarki vakondőrs, a csapat tagjai: Baráth Salamon (8/a), Látkóczki Lilla (8/b), Lipcsei Emese Csilla (8/b), Szabó Dániel (8/a), a felkészítő: Turánné Bódi Beáta. Az országos döntőben képviselhetik immár harmadik alkalommal iskolánkat, megyénket Budapesten 2019. december 7-én.

A következő csapatok a 7-10. helyen végeztek:
 3. évfolyamon 7. A 4 Szikra (3/a): Bodó Sára, Boros Petra, Herdeló Bíborka, Mezei Eszter (felkészítő: Perlakiné Vas Ildikó)
 4. évfolyamon 7. Észpörgetők (4/b): Juhász Anna, Majláth Szófia, Oroján Csilla, Tóth Zóra Léna (felkészítő: Székácsné Kisvárdai Katalin)
 5. évfolyamon 8. Agyban nagyok (5/b): Mikulán Adél, Molnár Luca, Szilágyi Tibor, Szőke Kata (felkészítő: Csordás Katalin)
 6. évfolyamon 7. A 4 nyelvÉsz (6/a): Bondár Nikolett, Jova Málna, Nagy Eszter, Nagy-Marton Maja (felkészítő: Csordás Katalin)
 7. évfolyamon 8. Boyler (7/a): Kallós Eszter, Mittag Regina Éva, Perlaki Barnabás, Timár Marcell (felkészítő: Turánné Bódi Beáta)

Szépen helytálltak továbbá:
 4. évfolyamon: Szuper nyelvész lányok (4/a): Baráth Johanna, Kiss Kamilla, Váradi Dorka, valamint Szuper lányok (4/a): Bordé Sára Borbála, Rozek Nóra, Szelényi Hanna
 6. évfolyamon: Furfangos 4-es: Baráth Timóteus (6/a), Polgár Zoé (6/a), Sztán Ivett (6/b), Varga Lilla (6/a), valamint Gumimacik: Cseresznyés Petra (6/a), Kakas Gergő (6/b), Török Jázmin (6/a)
 7. évfolyamon: Hét a negyediken: Balázs Márk (7/a), Csordás Orsolya (7/b), Ribár Nóra (7/b), Sárosi Veronika (7/a)

Turánné Bódi Beáta