„Velünk az Isten!" Országos Bibliaismereti Verseny

2018.05.17.

Idén már 21. alkalommal rendezték meg a „Velünk az Isten!" Országos Bibliaismereti Versenyt a Kecskeméti Református Általános Iskolában 2018. április 6-án és 7-én. Az ország 16 iskolájának 25 csapata - összesen 125 gyerek és az őket kísérő mintegy 30 pedagógus - érkezett a ’hírös’ városba. A kétnapos megmérettetésen a diákok írásban és szóban is számot adhattak arról, mennyire ismerik a Bibliát. A rendezvény színfoltját a péntek délután jelentette, amikor színpadi előadásban jelenítették meg az Ó- és Újszövetség történeteit a gyermekek. Szabadidejükben pedig megismerkedhettek Kecskemét nevezetességeivel. Iskolánk 2 korcsoportban képviseltette magát az alábbi eredményekkel:
 II. kcs. tagjai: Baráth Timóteus, Bondár Nikolett Ildikó, Cséffán Csenge, Nagy Eszter,
Varga Lilla (4/a) - II. helyezés
 III. kcs. tagjai: Baráth Salamon (6/a), Csordás Orsolya Csenge (5/b), Kallós Eszter (5/a),
Lipcsei Emese Csilla (6/b), Nagy Mária Valéria (6/b) - III. helyezés
 A színdarabban nyújtott teljesítményéért dicsérő oklevélben részesült:
Kallós Eszter és Csordás Orsolya Csenge.